10 zawodników poza Bronią!

W czwartek odbyło się posiedzenie zarządu Broni Radom. Celem spotkania była analiza rundy wiosennej po sezonie 2014/15 i podjęcie decyzji kadrowych w seniorskim zespole. Już wiadomo, że w Broni zajdą bardzo duże zmiany. Decyzje nie były łatwe, ale ostatecznie drużynę opuści aż 10 piłkarzy. Jesienią zobaczymy zupełnie inną Broń. Wierzymy, że jeszcze silniejszą i nasza drużyna zagra o najwyższe cele.

Zarząd zdecydował, że nadal trenerem seniorów będzie Tomasz Dziubiński i to jemu powierzono zadanie budowania ekipy na rundę jesienną. Klub zrezygnował z kilku zawodników, a kilku piłkarzy zdecydowało o swojej przyszłości.

Oni nie zagrają w Broni:

Karol Budzikur – bramkarz, powraca po okresie wypożyczenia do Pogoni Siedlce
Norbert Wnukowski – bramkarz, chce spróbować swoich sił w innym klubie
Sebastian Przytuła – młody bramkarz będzie mógł być wypożyczony do innego klubu.
Wojciech Gorczyca – zrezygnował z gry. Szuka klubu.
Piotr Wieczorek – obrońca, koniec umowy
Sebastian Wichucki – będzie dostępny na wypożyczenie
Michał Bojek – będzie dostępny na wypożyczenie
Piotr Stefański – nosi się z zamiarem wyjazdu zagranicę
Przemysław Nogaj – powraca po kontuzji i będzie dostępny na wypożyczenie
Mariusz Marczak – otrzymał intratną propozycję gry w wyższej lidze i zrezygnował z gry w Broni

Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom: – Mariusz Marczak otrzymał propozycję gry w wyższej lidze. To oferta, której nie byliśmy w stanie przebić. Ja dziękuję mu za to co zrobił dla Broni w dwóch ostatnich sezonach. Życzymy mu powodzenia. Dziękuję też innym zawodnikom za serce i wysiłek włożony w grę. Czeka nas teraz bardzo dużo pracy i rozpoczynamy praktycznie budowę zespołu od podstaw. Wierzę, że uda się zbudować jeszcze silniejszy zespół. Lista zawodników, którzy już wkrótce mogą do nas trafić jest pokaźna, ale na razie nie będziemy o tym mówić – dodaje szkoleniowiec Broni.

Do tematu zmian kadrowych będziemy w najbliższym czasie wracać często

PODOBNE WPISY