A po burzy…wyjdzie słońce

LEGIA II WARSZAWA - BROŃ RADOM
Niedziela godz. 12
Stadion ul. Słowackiego 21 w Ząbkach

Długo czekaliśmy na ten dzień, że wreszcie zakończy się okres przygotowawczy, że skończą się sparingi i zaczniemy ligowe granie. Nikt chyba nie przypuszczał, że drużyna pierwszy, wiosenny mecz będzie jechać po przysłowiowym trzęsieniu ziemi. Zmiana trenera w takiej sytuacji to zawsze wielka niewiadoma. Praktycznie nie zdarza się, aby szkoleniowiec zostawiał zespół cztery dni przed meczem. Jak to wpłynie na zawodników, czy będą zmotywowani, zmobilizowani, czy też wyjdą na boisko z przestrzelonymi skrzydłami? Tego dowiemy się w niedzielę.

O przygotowanie zespołu nie musimy się martwić. Trener Artur Kupiec potrafi przygotować zespół nawet jego następca, Dariusz Różański przyznał na łamach Zebrra. TV że zna zespół widział drużynę w większości sparingów i wie, że motorycznie i wytrzymałościowo drużyna spokojnie sobie poradzi.

Pierwsze spotkanie to zawsze wielka niewiadoma. Tym bardziej, że w niedzielę zagramy z rezerwami mistrza Polski. Dla Legii najważniejsze jest mistrzostwo, gra w europejskich pucharach, drużyna podnosi się po porażce pucharowej z Rakowem Częstochowa, a w myślami jest przy meczu ze Ślaskiem Wrocław w Warszawie. Co nie oznacza, że rezerwy będą w ten weekend traktowane po macoszemu. Jest spore prawdopodobieństwo, że pojawi się w kadrze meczowej ktoś, kto przesiedzi dzień wcześniej mecz ze Śląskiem na ławce.

Zresztą – ktokolwiek by nie wyszedł Broń ma obowiązek powalczyć przez całe 90 minut o zwycięstwo. Bilans bezpośrednich spotkań nie jest korzystny, ale nasz zespół potrafił wygrać z Legią II na wyjeździe (w Nowym Dworze Mazowieckim). Nie jesteśmy faworytem tego pojedynku, ale drużyna ma mnóstwo powodów, aby zagrać dobry mecz i przywieźć do Radomia jakieś punkty!
ZOBACZ JESIENNĄ POTYCZKĘ BROŃ – LEGIA II 0:0 TUTAJ

DOTYCHCZASOWE MECZE
Sezon 2013/14
Broń – Legia II 0:1, Tomasiewicz 77
Legia II – Broń 2:2, Wieteska, Moneta – Marczak, Bojek.

Sezon 2014/15
Broń – Legia II 1:3, Skórnicki – Kopczyński, Piech, Bartczak
Legia II – Broń 0:3, Sałek 2, Leśniewski

Sezon 15/16
Legia II – Broń 4:1, J. Niezgoda 4 – Sałek.
Broń – Legia II 0:2, Suchanek, Michalak

Sezon 18/19
Broń – Legia II 0:0

Puchar Polski
Finał na szczeblu MZPN – Warszawa, czerwiec 2012
Legia II – Broń Radom 2:1, Górski, Michalak – Chudziński

Puchar mazowiecki 1/4 finału
7 maja 2008
Broń – Legia II 1:2, Drachal – Mikołajczak, Trochim

Bilans: 1 zwycięstwo Broni, 2 remisy, 6 porażek. Bramki: 9-15

W NIEDZIELĘ OD GODZ. 12 PRZEPROWADZIMY RELACJĘ LIVE NA NASZYM PORTALU

PODOBNE WPISY