Adrian Dąbrowski wypożyczony z Ruchu

Marsz, marsz Dąbrowski po zwycięstwa!

20 letni pomocnik, Adrian Dąbrowski, będzie wiosną grać w Broni Radom. To uniwersalny pomocnik, który może pełnić różne role na boisku. To postać dobrze znana przy Narutowicza 9. Spędził a juniorskich drużynach trenera Marcina Krzoska trzy lata. Spore sukcesy osiągął już będąc piłkarzem Ruchu Chorzów. Wywalczył w tym klubie wicemistrzostwo Polski juniorów, był kapitanem zespołu Centralnej Ligi Juniorów. Zagrał dwa mecze w reprezentacji Polski do lat 16. W ekipie Ruchu zadebiutował w seniorach.
Adrian! Witamy ponownie na Narutowicza 9.

Prywatnie Adrian pochodzi z Wyśmierzyc, z piłkarskiej drużyny. Jego bracia również grają w piłkę. To oni zaszczepili u niego miłośc do futbolu i wozili go na treningi do Pilicy Białobrzegi. W 2012 roku Adrian zasilił drużynę Broni rocznika 2000. Na Mazowszu był to jeden z najlepszych teamów. W 2015 roku zdecydował się na transfer do chorzowskiego Ruchu. W ostatnim czasie pukał do drużyny seniorów, rozegrał pięć spotkań.
Zimą na zasadzie wypożyczenia przechodzi do Broni Radom.

– Bardzo się cieszę ze tak szybko udało się dojść do porozumienia pomiędzy klubami.
Z trenerem, Różańskim rozmawiałem już w grudniu. Od samego początku wyraził duże zainteresowanie co do mojej osoby, nie ukrywam że było  to dla mnie kluczowe.
Na pewno przyjemnie było tutaj przyjechać po tylu latach, spotkać  w jednej szatni chłopaków z którymi wcześniej  grałem w juniorach. Myślę, że Broń ma mocny, wyrównany zespół. Nie pozostaje mi nic innego jak na każdym treningu oraz meczu udawadniać swoją wartość.

PODOBNE WPISY