…ale za to niedziela będzie dla nas

BROŃ RADOM - OLIMPIA ZAMBRÓW
Niedziela godz. 12
Stadion. ul. Narutowicza 9


W niedzielę, w samo południe piłkarze Broni Radom zagrają kolejny bardzo ważny mecz. Zmierzymy się na swoim stadionie z trunym, nieobliczalnym przeciwnikiem, który nie zrezygnował z walki o utrzymanie. W środę nasz zespół zagrał słabo, zaliczył wpadkę z Ursusem, ale liczymy, że w rytm piosenki zespołu "Niebiesko-Czarni" zaśpiewamy: "ale za to niedziela będzie dla nas".

Obie drużyny w niedzielę podejdą do meczu w podobnych nastrojach. Broń przegrała z Ursusem 0:1, zaś Olimpia w Wikielcu 1:2. Zambrowianie wiosną grają dużo lepiej. Zdobyli tyle samo punktów co nasz zespół. Do klubu powrócił trener Tomasz Kulhawik i poukładał zespół. Jednak cały czas Olimpia z dorobkiem 22 punktów tkwi głęboko w strefie spadkowej. Do Radomia drużyna przyjedzie bez Kamila Zalewskiego, najlepszego strzelca, który zdobył 18 goli w tym sezonie. Musi pauzować za czerwoną kartkę. Za nadmiar kartek nie zagra też Patryk Malinowski. Nie można jednak patrzeć na personalne zmiany, bo przeciwko nam zagra 11 ludzi, którzy będą ambitnie walczyć o sukces.

Nasza Broń nie miała zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki z Ursusem.
– Niestety środowy mecz nie poszedł po naszej myśli. Po kilku spotkaniach, które graliśmy bardzo dobrze, na maksymalnym zaangażowaniu, przyszło troche rozprężenia i słabsza dyspozycja dnia poszczególnych zawodników. Takie mecze się zdarzają.  O naszą motywację nie ma się co martwić, bo każdy z zawodników wie o co gramy. Mamy nadzieję, że w niedzielę to potwierdzimy i znowu zaliczymy serię spotkań, w których będziemy punktować. Zdajemy sobie jednak sprawę, że stoi przed nami trudne zadanie bo Olimpia na wiosnę zdobyła tyle samo punktów co nasza drużyna, gra bardzo agresywnie więc czeka nas ciekawy pojedynek  – uzasadnia Wiktor Kupiec, asystent trenera.
 
Nasza Broń zagra praktycznie w najmocniejszym zestawieniu. Pierwszy raz od dawna, nie ma kartkowiczów i kontuzji i trener ma do dyspozycji wszystkich graczy.

W dotychczasowych pojedynkach trzykrotnie padł remis pomiędzy Olimpią i Bronią. Jesienią wygrała w Zambrowie nasza drużyna 2:0 po bramkach Michała Kielaka i Sebastiana Pociechy.
I jeszcze taka ciekawostka. W meczu prawdopodobnie dojdzie do konfrontacji dwóch Japończyków. W Olimpii pierwsze skrzypce rozgrywa 23 letni pomocnik Shun Shibata. Natomiast w Broni po kontuzji wrócił już 24 – letni Yudai Miyamoto.

Na facebooku RKP Broń Radom będziemy transmitować na żywo to spotkanie.
Na naszej stronie będzie można śledzic relacje tektową na żywo.