Apetyt na finał rośnie, ale liga ważniejsza

BROŃ RADOM - Mławianka Mława
Środa, godz. 19:26
Stadion przy N9

W środowy wieczór nasi piłkarze rozegrają ćwierćfinałowy mecz mazowieckiego Pucharu Polski. Zagramy z silnym czwartoligowcem z grupy północnej. Kilku piłkarzy odpocznie, inni dostaną szansę. Apetyt na awans do dalszej fazy rośnie, ale trzeba pamiętać, że to liga jest priorytetem. W przypadku wygranej, nasza drużyna zagra w kolejne środy, 2 maja z Drogowcem w Jedlińsku, 9 maja ewentualny półfinał Pucharu Polski, 16 maja Pilica w Białobrzegach. Czy kadra wytrzyma to fizycznie przeplatając bardzo ważne mecze ligowe.

Mławianka zajmuje piąte miejsce w IV lidze północnej, ma 6 punktów straty do lidera. Zespół ten również walczy o możliwość gry w barażach. Spotkanie z Bronią zapowiada się więc bardzo ciekawie. W ostatniej kolejce Mława przegrywając 0:2 z Dolcanem Ząbki doprowadziła do remisu 2:2. W pierwszej rundzie zespół ten wyeliminował na wyjeździe Naprzód Skórzec, ale do rozstrzygnięcia potrzebne były rzutu karne.
Niewiele wspólnego ma Broń z Mławianką. W przeszłości zespoły te nie grały ze sobą, choć być może coś przegapiliśmy w archiwum. Wspólnym mianownikiem jest na pewno Wiktor Pełkowski, nigdyś piłkarz, a jeszcze jesienią trener Mławianki. Starsi kibice pamiętają, że w latach 1987/87 był zawodnikiem Broni Radom jeszcze w drugiej lidze.

Nasz zespół ma akurat meczowy maraton. Na szczęście niedzielna potyczka z LKS Promna nie dostarczyła nam kolejnych urazów, a jedynie za kartki pauzować będzie Maksim Kventsar. Może on jednak zagrać w Pucharowym pojedynku. Do składu być może wróci Kamil Czarnecki, który pauzował za kartki, ale też leczył drobny uraz.
– Na pewno jeśli Kamil powie, że odczuwa jeszcze jakieś dolegliwości, to nie będziemy ryzykować. Musi być gotowy na sobotę – powiedział Paweł Pietrzyk, fizjoterpaueta naszego zespołu. 
Kilku zawodników na pewno odpocznie, jak Michał Kula, czy Piotr Nowosielski.

Mecz rozpocznie się o godz. 19:26, symbolicznej dla nas godzinie. Nie przypadkowo rozpoczynamy pojedynek o tej właśnie porze na stadionie, który historycznie i zgodnie z tradycją należy do Broni Radom. Przyjedźcie w środę wieczorem, aby być z drużyną!