Bardzo udana zbiórka dla dzieci z Zambii

Zakończyła się zbiórka sprzętu sportowego. Dziś przedstawiciele stowarzyszenia "Biegiem Radom!" odebrali z Broni mnóstwo paczek. Wszystko pojedzie do Zambii, gdzie z misją przebywa radomski ksiądz, Piotr Popis.

KILKA ZDJĘĆ TUTAJ

O zbiórce niepotrzebnego sprzętu sportowego pisaliśmy kilka dni temu. Czasu nie było zbyt wiele, bo całość trzeba było oddać jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Wiemy, że w kilku rocznikach młodzież zorganizowała się doskonale i przyniesiono sporo sprzętu – buty, piłki, koszulki, stroje, dresy. To wszystko jeszcze na tyle dobre, że przyda się dzieciom z Afryki, które czasem nie mają nawet jednej piłki do grania.
– Bardzo się cieszę, że Broń odpowiedziała na tą akcję. My trochę przekazaliśmy sprzętu biegowego, a wiem, że dzieci w Zambii, bo bardzo chciały sprzęt piłkarski. Super akcja – mówi Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia „Biegiem Radom!” do którego należy ksiądz Piotr Popis.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w akcji. Dziękujemy też wiceprezesowi Ireneuszowi Gorczycy, którzy świetnie wszystko nadzorował.

PODOBNE WPISY