Będzie stadion lekkoatletyczny w Radomiu

Rada Miejska w Radomiu jednogłośnie przegłosowała zaciągnięcie pożyczki na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Narutowicza 9. Dzięki temu inwestycja doczeka się realizacji.

źródło: Radio Plus Radom/ radomsport.pl
Akcja pod hasłem „budowa stadionu lekkoatletycznego” jest w Radomiu tak stara, że chyba tylko prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Zygmunt Malinowski pamięta kiedy się zaczęła. Przykrym faktem jest to, że kolejne władze deklarowały podjęcie inwestycji, a do dziś dnia obiektu w Radomiu nie ma. Przepadały kolejne dofinansowania, albo kierowane były na budowę obiektów w innych miastach np. w Kozienicach.
Teraz jest wreszcie realna szansa, że stadion lekkoatletyczny powstanie w Radomiu. Koszt modernizacji obecnego obiektu MOSiR-u wraz z przystosowaniem go dla lekkoatletów oszacowano na 20 mln zł. Ministerstwo Sportu przekazało na ten cel 4 mln zł (miasto zabiegało o 10 mln zł) i znów odezwały się głosy, że inwestycja nie doczeka się realizacji. Na szczęście radni miejscy zgodzili się na zaciągnięcie pożyczki na modernizację stadionu, a co ważne uchwała przeszła jednogłośnie.
– Poparliśmy prezydenta, bo nie można oszczędzać na inwestycjach, które odciągają młodzież od alkoholu i zachęcają do uprawiania sportu – powiedział radny lewicy Bohdan Karaś. Wtórował mu radny Platformy Obywatelskiej Wiesław Wędzonka. – Wszystko dla radomskiej młodzieży – stwierdził.
Wiceprezydent Radomia Igor Marszałkiewicz poinformował z kolei, że modernizacja stadionu rozpocznie się na początku przyszłego roku. Obecnie miasto jest na etapie opracowywania dokumentacji. W tym roku ma być wydane pozwolenie na budowę i rozstrzygnięty przetarg. Oddanie do użytku stadionu planowane jest na 2011 rok.

PODOBNE WPISY