Blisko, ale wciąż daleko

PILICA BIAŁOBRZEGI - BROŃ RADOM

Sobota, 1 maja, godzina 11. Stadion przy ul. 11 Listopada 57

Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze dziewięć spotkań. Wydaje się, że siedem punktów przewagi Broni nad Mszczonowianką to dużo. Z drugiej strony to jednak mało. Wystarczy chwila rozluźnienia, trzy nieudane mecze i cały wysiłek pójdzie na marne. Dlatego apelujemy do piłkarzy, aby maksymalnie przyłożyli się do majowych spotkań. W sobotę w Białobrzegach nie można odpuszczać.

Nasz zespół do Białobrzegach wybiera się w optymalnym składzie. Zabraknie jedynie Piotrka Cichawy. Po pauzie za kartki powraca Marcin Kośmicki. Uraz, którego w potyczce z Mszczonowem nabawił się Norbert Rdzanek na szczęscie nie okazał się zbyt poważny. Czy zespół odczuje trudy środowego meczu i trener da niektórym graczom odpocząć? Tego dowiemy się już na miejscu w Białobrzegach.

O RYWALU
Pilica ma 25 punktów, zajmuje 11 miejsce w tabeli i wciąż nie może być pewna ligowego bytu. Z białobrzeskiego klubu dochodzą jednak optymistyczne wieści. Od przyszłego sezonu działacze chcieliby rozpocząć budowę drużyny, która byłaby w stanie powalczyć o awans do trzeciej ligi. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby klub ten zagrał w wyższej lidze. Historia pokazuje, że w poprzednich latach nasza drużyna i nasi kibice w Białobrzegach byli wspaniale przyjmowani, a kurtuazja i sympatia tamtejszych działaczy i kibiców nie była sztuczna i nadęta.

W tym sezonie zespół z Białobrzegów prowadziło już czterech trenerów. Po rezygnacji Mirosława Siary, krótko drużynę prowadzili Włodzimierz Leszczyński i Jacek Kacprzak. Zimą wraz z nowymi władzami klubu doszedł trener Mariusz Semeniuk, były piłkarz tego klubu.

Kadra zespołu nie wiele się zmieniła. Z wartościowych zawodników, którzy doszli do Pilicy zimą warto wspomnieć o Krzyśku Banaszkiewiczu, który w naszym klubie spędził mnóstwo czasu, a jesienią grał w Zwoleniance Zwoleń. Z pewnością ma on sporo do udowodnienia trenerowi Arturowi Kupcowi i byłym kolegom z drużyny i zagra najlepiej jak potrafi.

Warto dodać, że pośród piłkarzy Broni są zawodnicy, którzy kiedyś grali w Białobrzegach. Wychowankiem Pilicy jest nasz bramkarz Paweł Młodziński. Grali tam jeszcze wspomniany Piotr Cichawa i Robert Rogala, ale obaj nie wystąpią w tym meczu.

W rundzie wiosennej w pięciu spotkaniach, Pilica aż cztery razy remisowała. Wygrała tylko raz 4:0 w pojedynku ze Zwolenianką Zwoleń. Jednak na lidera białobrzeżanie z pewnością się sprężą i naszej drużynie łatwo nie będzie.

Sympatyków Broni prosimy o głośny doping dla drużyny.

Tak było jesienią
BROŃ RADOM – PILICA BIAŁOBRZEGI 3:0 (0:0).

1:0 – Sałek 85min
2:0 – Cichoń 88min
3-0 Ciupiński 90 min.

Broń: Molęda, Zieliński, Kośmicki, W. Kupiec, Boguś, Grymuła (60 Kościelniak), Cichawa, Cichoń, Sałek, Ciupiński, Drachal.

Pojedynki Broni z Pilicą w ostatnich latach:

Sezon 2005/06
Broń – Pilica 2:4, 0:1
Sezon 2006/07
Broń – Pilica 6:1, 0:2
Sezon 2007/08
Broń – Pilica 2:1, 3:0
Sezon 2009/10
Broń – Pilica 3:0. ??

PODOBNE WPISY