Blisko, coraz bliżej

    Nie tylko kalendarz, ale i wiosenna aura zapowiadają, że początek rundy wiosennej jest coraz bliżej. Już tylko trzy tygodnie zostały do pierwszych wiosennych gwizdków sędziów na boiskach trzeciej ligi. My ciągle czekamy na mecz naszej drużyny, który dawałby mocne powody do optymizmu przed rundą rewanżową, inni – wzmacniają się, stabilizują i także liczą na udaną wiosnę. Zapraszamy do przeglądu wydarzeń u rywali trzy tygodnie przed wejściem na ligowe boiska.
 
       Liderzy – Radomiak i Ursus zmierzyli się z drużynami z wyższych lig. Znicz Pruszków pokonał 2:0 Radomiaka, A I –ligowy Dolcan Ząbki dał jednego dnia surową lekcję aż dwóm naszym ligowym rywalom. Ursus uległ 1:6, a jeszcze wyższą porażkę poniósł Start Otwock, który przegrał z Dolcanem aż 0:7. W Starcie po odpływie kilku zawodników, pojawiło się aż siedmiu nowych piłkarzy.
Pelikan Łowicz nie przeżył żadnej kadrowej rewolucji i jego wyniki też są stabilne. Tym razem pokonał 2:0 czwartoligowy Ner Poddębice. Podobnie jak nasi kibice, tak i kibice ŁKS oczekują optymistycznych prognostyków. Wcześniej nie udało się wygrać z dwoma innymi ligowymi rywalami, udało się wreszcie za trzecim razem. ŁKS- iacy pokonali 1:0 Wartę Sieradz. ŁKS będzie miał tydzień więcej na przygotowania, bowiem pierwszy mecz z Targówkiem nie odbędzie się.
         Sokół Aleksandrów Ł. wysoko, 5:1 pokonał Zawiszę Rzgów. Po odejściu kilku piłkarzy podnosi się także Pilica Białobrzegi. Uzupełniła zespół i w sobotę pokonała 4:2 Energię Kozienice. sparingu przyjaźni Legia II pokonała 2:1 Zagłębie Sosnowiec, choć w tym przypadku można powiedzieć o trzeciej drużynie Legii, bowiem w ligowym meczu z Koroną Kielce wystąpiła całkowicie inna jedenastka niż podczas czwartkowego meczu w Amsterdamie. Świt Nowy Dwór skromnie, 1:0 wygrał z Mazurem Karczew. Rezerwy Pogoni Siedlce przyjęły strategię gier kontrolnych z zespołami z niższych lig i biorąc pod uwagę wyniki – są jednym z najlepszych drużyn trzeciej ligi tej zimy. Tym razem Pogoń pokonała 4:1 Wilgę Garwolin.
       Ciekawy wynik uzyskała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na wyjeździe pokonała 4:1 Skrę Częstochowa, czołowego śląskiego trzecioligowca. Pogoń Grodzisk należy chyba do czołówki zimowego „polowania”, ale tym razem zremisowała 1:1 z Ożarowianką. Kolejnego gola zdobył Maciej Tataj. Kolejnym zespołem, któremu udało się pozyskać całą grupę piłkarzy jest Polonia Warszawa i te wzmocnienia zaczynają przynosić efekty. „Czarne Koszule” pokonały 2:1 Motor Lublin.
       Nasz pierwszy rywal – WKS Wieluń zremisował 1:1 z GKS II Bełachatów, a ostatni – Omegla Kleszczów – także zremisowała – 3:3 z Wartą Działoszyn.