Bogata historia mszczonowsko-radomska

Już w sobotę wielki mecz Broni Radom z Mszczonowianką. Zawsze pojedynku obu drużyn dostarczają kibicom mnóstwo emocji i już wiadomo, że będzie równie ciekawie jak w potyczce z Pilicą w Białobrzegach. Mamy nadzieję, że pozytywnych wrażeń po ostatnim gwizdku również będzie bardzo dużo. Przy każdej okazji, zawsze staramy sie przypominać historię pojedynków z Mszczonowianką, bo zawsze owiane były niezwykłymi wspomnieniami. Choćby ostatni mecz - był naszym pierwszym zwycięstwem w Mszczonowie.

Wiosna 2005
Broń Radom – Mszczonowianka Mszczonów 3:4 (2:1), Grymuła 2, Rogala.
Mecz rozegrano przy pustych trybunach, gdyż 2 tygodnie wcześniej kibice Broni gumowym młotkiem rzucali w sędziego, który „gwizdał” podczas spotkania z Przyszłością Włochy.
Przegrywając ten mecz przy pustym stadionie, zespół Broni skomplikował sobie sytuację, ale nie stracił szans na awans do czwartej ligi. Większość kibiców wspięła się na dach i na balkon hali, aby zobaczyć pojedynek.

Jesień 2006
Broń Radom – Mszczonowianka Mszczonów 1:3 (0:2),
Pałys.
Broń dysponowała najmłodszym i najsłabszym zespołem w lidze. Z zespołu seniorów zostało tylko trzech zawodników, reszta to młodzieżowcy. Nic więc dziwnego, że na półmetku nasz zespół zamykał ligową V ligi.

Jesień 2007
Broń Radom – Mszczonowianka Mszczonów 3:1 (0:0),
Drachal 51, 87, Banaszkiewicz 86 – Arkadiusz Rusinowski 54.
Na półmetku Broń była liderem, ale miała tylko dwa punkty przewagi nad KS Piaseczno i trzy oczka więcej niż Mszczonowianka.

Wiosna 2008
Mszczonowianka Mszczonów – Broń Radom 0:0.
10 maja, remis wystarczył Broni do tego, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce i udział w meczach barażowych. Drużyna miała ten komfort, że ostatnie cztery mecze rozgrywała o przysłowiową pietruszkę.
RADOŚĆ W MSZCZONOWIE WIDEO TUTAJ

Wiosna 2010
Broń Radom – Mszczonowianka Mszczonów 2:1 (0:1),
Dziubiński 68, Jagodziński 79.
Jeden z najważniejszych meczów w rundzie, został najpierw przełożony. 10 kwietnia 2010 doszło do katastrofy Smoleńskiej i zarządzono żałobę narodową. Nasz klub również łączył się w bólu z najbliższymi tej tragedii. Smutne było to, że z gabloty klubowej ktoś ukradł szalik Broni przepasany żałobnym kirem.

Jesień 2016
Broń Radom – Mszczonowianka 4:2 (2:2),
Nowosielski 20, 63 z karnych, Wicik 27, Sala 81 z karnego.
Broń wygrała z liderem 4:2, grając od 10 minuty w dziesięciu, a od 58 minuty w dziewięciu. Z drużyny gości też wyleciał zawodnik pod koniec meczu wyleciał z boiska za faul. Broń egzekwowała trzy rzuty karne, pokazała wielki charakter i skarciła wicemistrza ligi z ubiegłego sezonu! To była najbardziej emocjonujący mecz Broni od lat!

Wiosna 2017
Mszczonowianka – Broń 1:1 (0:0), Nowosielski z karnego 52
Obie ekipy walczyły w czołówce, a nasz zespół już od 17 minuty grał w osłabieniu. Mimo to drużyna potrafiła zdobyć gola na 0:1, ale dwie minuty później straciła również po rzucie karnym.

Jesień 2017
Mszczonowianka Mszczonów – Broń Radom 2:3 (1:2),
Nowosielski 20, Imiela 45, 90. 
Pierwsze, historyczne zwycięstwo Broni w Mszczonowie. To udało się trenerowi Kupcowi, tak jak udało mu się w środę powtórzyć sukces sprzed 10 lat i wygrać w Białobrzegach.

PODOBNE WPISY