Borodej i Prikhna zawodnikami Broni

Informacja z ostatniej chwili! Broń pozyskała dwóch zawodników z Ukrainy! Nowymi graczami naszej ekipy zostali Oleg Borodej oraz Dmytro Prikhna. Obaj to wartościowi zawodnicy. Powinni być solidnym wzmocnieniem drużyny. Jednak dziś nie zadebiutują. Zagrają w naszym zespole dopiero ewentualnie za tydzień!

Oleg Borodaj
Ma 29 lat. Środkowy obrońca mający w swoim CV wiele występów w ekstraklasie ukraińskiej, a nawet epizody w europejskich pucharach. Wychowanek Melitopolu. W seniorskim futbolu zaliczył wiele występów dla ekipy Zorii Ługańsk. Grał w FK Sumy, FK Połtawa i Karpatach Lwów. W sezonie 18/19 był zawodnikiem Górnika Łęczna. Potem grał na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy – w Awanhardzie Kramatorsk zagrał w 11 meczach i zdobył dwie bramki. Obecny sezon zaczął w drużynie Obołoń Kijów, zagrał 16 meczów na zapleczu ekstraklasy.

Dmitro Prikhna
Ma 26 lat. Gra na pozycji defensywnego pomocnika, ale to uniwersalny gracz, którego mozna ustawić w środku defensywy, czy na prawej obronie. Wychowanek klubu Ilichivets Mariupol. Swoje najlepsze dotąd sezony zaliczał w zespole Metalist Charków (2018-19). Był też zawodnikiem Tavria Simferopol, a od 2020 roku pierwszoligowego FC Podillya Khmelnytskyi. W tym klubie w ostatnim sezonie rozegrał 19 spotkań, zdobył jedną bramkę.

PODOBNE WPISY