Broń 02 najlepsza w turnieju Mikołajki 2013

W dniu 1 grudnia nasza drużyna wzięła udział w  Ogólnopolskim Turnieju Halowym Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży "Mikołajki 2013" organizowany przez Orlik 14 Radom. Oprócz naszego zespołu rocznika 2002 trenera Marka Siwaka w zawodach wzięły udział następujące drużyny: Orlik 14 Radom, Legion Radom, Lider Lipsko, Skaryszewianka Skaryszew i Juventa Starachowice. Czytaj więcej:

info http://bron02radom.futbolowo.pl/
W składzie BRONI RADOM 02 wystąpili :

DOMAGAŁA Piotr,NOWACKI Karol, BANACZEK Kacper, LASKOWSKI Jan, DRÓŻDŻ Błażej, SKORŻYŃSKI Benedykt,MALEC Stanisław, STĘPNIEWSKI Adrian, GÓRKA Krzysztof ,SIKORA Krystian, KOCHOWSKI Mikołaj, TERKNER Mikołaj i KOTLIMOWSKI Adam .

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z LIDEREM LIPSKO i po bramkach Karola Nowackiego (2 gole) i Adam Kotlimowskiego (1 gol) donieśliśmy pierwsze, cenne zwycięstwo 3-1 i bardzo dobrze weszliśmy w ten turniej. Kolejnym naszym przeciwnikiem był zespół LEGION RADOM. Ta drużyna również nie była w stanie stawić oporu naszym atakom, po których piłka lądowała w bramce dwukrotnie. Wynik otworzył Adrian Stępniewski, czyli popularny Chomik, natomiast kropkę nad i postawił  rewelacyjnie w tym dniu dysponowany, nasz klubowy „Ramos” czyli KAROL NOWACKI (piastujący na turnieju funkcję kapitana ). 

Po dwóch zwycięstwach przyszła kolej na mecz ze SKARYSZOWIANKĄ SKARYSZEW. Wystepowaliśmy w roli zdecydowanych faworytów i być może to trochę nam przeszkodziło, bo choć nasza przewaga nie podlegała dyskusji to nie mogliśmy zdobyć bramki. Dopiero nasz napastnik Adam Kotlimowski indywidualną akcją zwiódł dwóch przeciwników i strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w bramce i było 1-0 dla BRONI RADOM. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Po 3 kolejkach w tabeli szliśmy „łeb w łeb” w JUBENTĄ STARACHOWICE, która również skompletowała 3 zwycięstwa, a następny mecz mieliśmy rozegrać właśnie z drużyną ze Starachowic.  Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani, ale niestety nie uniknęliśmy błędów i dość szybko straciliśmy bramkę. W nasze szeregi wkradła się nerwowość i Juventa zdobyła 2-go gola i kontrolując przebieg gry zdołała jeszcze raz umieścić piłke w naszej siatce. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Juventy 3-0. Do rozegrania pozostawał nam ostatni mecz  z gospodarzem turnieju drużyną ORLIKA 14 RADOM, który to zespół miał jeszcze rozegrać mecz  z Juventą, która była zdecydowanym faworytem tego spotkania (wygrane wszystkie dotychczasowe mecze w turnieju). Jednak w piłce nie ma nic za zasługi. Okazała się, że ORLIK 14 RADOM zagrał swój najlepszy mecz w turnieju i pokonał zespół ze Starachowic 2-1. W związku z takim obrotem w walce o finał liczyły się 3 drużyny : ORLIK 14, JUVENTA I BROŃ, a do rozegrania pozostawał tylko jeden mecz pomiędzy ORLIKIEM i BRONIĄ.

Był to  ostatni mecz grupowy i nasi zawodnicy podeszli do niego bardzo skoncentrowani, co widać było od pierwszej minuty meczu. Od początku staraliśmy się zagrozić bramce przeciwnika i w końcu przyniosło to efekt w postaci bramki, której strzelcem był bardzo dobrze w tym dniu dysponowany nasz zawodnik Stanisław Malec.  Wynik podwyższył bardzo ładnym strzałem nasz play maker  czyli Benedykt Skorżyński. Choć ORLIK miał dwie bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki to nasz bramkarz Piotr Domagała (rocznik 2003) dwa razy stanął na wysokości zadania i w znacznym stopniu przyczynił się do ostatecznego zwycięstwa.

I w ten sposób znaleźliśmy się w finale, gdzie mieliśmy zmierzyć się z Juventą, z którą w grupie przegraliśmy 0-3. Jednak jak wcześniej pokazał nam ORLIK  14, Juventa również była w tym dniu „do ogrania”. Sam udział w finale dla naszej drużyny był dużym sukcesem, ale kto gra w finale ten zrobi wszystko by go wygrać. Ponadto chcieliśmy zrewanżować się Juvencie za przegraną w grupie. Mecz zaczęliśmy dość nerwowo i Juventa miała dwie 100-tki (poprzeczka i  obrona bramkarza), po których na tablicy wyników wciąż było 0-0. Zawodnicy Broni wzięli się do gry i zaczęli konstruować składne akcje. Po jednej z takich akcji Ktystian Sikora zagrał  „piętką” do Mikołaja Kochowskiego, który celnym strzałem  zdobył gola  i jak się  potem okazało gola na miarę ZWYCIĘSTWA i ZŁOTEGO MEDALU!!!  Pomimo, że Juventa próbowała jeszcze zagrozić bramce Piotra Domagały, to BROŃ RADOM zdobyła PUCHAR ZA 1-SZE MIEJSCE W TURNIEJU!!!

Na koniec oczywiście była uroczyste wręczenie medali i pucharów. Jakże milo było odbierać PUCHAR i ZŁOTE MEDALE przy dźwiękach przeboju zespołu Queen „We are the Champions”…

Nie były to wszystkie miłe chwile tego dnia dla naszych zawodników. Otóż okazało się że nasz zawodnik, kapitan i podpora naszej defensywy KAROL NOWACKI został uznany NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU!!! BRAWO KAROL!!! 

PODOBNE WPISY