Broń musi, Kutno (nie) może

KS KUTNO - BROŃ RADOM
Sobota godz. 16

Piłkarze Broni Radom w sobotę wybierają się na trudny mecz, z liderem grupy spadkowej, Klubem Sportowym Kutno. Gospodarze zaliczyli bardzo dobrą wiosnę. Co prawda nie udało im się załapać do mistrzowskiej ósemki, to praktycznie dość szybko praktycznie zapewnili sobie utrzymanie. Jak na beniaminka to dobry wynik. Dla naszej drużyny będzie to kolejny mecz z nożem na gardle, z cyklu "być, albo nie być". Trzeba wspiąć na wyżyny, aby przywieźć do domu punkty

Zimowe wzmocnienia w Kutnie dały wymierny efekt. Choć zespół nie może być jeszcze pewny utrzymania w lidze, to już bardzo bliski realizacji celu. Na cztery kolejki przed końce ma osiem punktów przewagi. Ostatni mecz Kutna z Wikielcem (4:4) pokazał, że kutnianie też mają swoje problemy, nie będą mogli zagrać w najmocniejszym składzie.

Broń jednak musi spogladać na siebie. Wygrana 4:0 w Morągu i zwrócony punkt wywalczony na boisku w Wikielcu, poprawił nastroje w naszej drużynie i przywrócił pewność siebie. Jest w zespole kilka drobnych urazów i też do soboty nie będzie wiadomo, czy trener Artur Kupiec wystawi najmocniejszy skład. W każdym razie zmiennicy już nie raz pokazali, że są gotowi do walki przez 90 minut.

Jesienią obie drużyny rozegrały zwariowany, ale szczęśliwy mecz dla naszej ekipy. Kutno prowadziło w Radomiu już 2:0 i nic nie wskazywało, że nasz zespół może jeszcze odrobić straty. Po bardzo dobrej drugiej połowie i trzech golach, Broń wygrała mecz 3:2. Całkiem niedawno na meczu z Pelikanem na trybunach naszego stadionu gościł Dominik Tomczak, szkoleniowiec KS Kutno. Ma więc z pewnością dużą wiedzę na temat naszej drużyny.

Do tej pory w Kutnie naszej drużynie grało się w miarę dobrze. Potrafiliśmy dwukrotnie wygrać na kameralnym obiekcie przy ul. Kościuszki 26. Dla Broni stawka spotkania jest tak duża, że liczymy na kolejne zwycięstwo.

Jak było dotychczas
Sezon 2008/09
MKS Kutno – Broń Radom 0:1 (Banaszkiewicz)
Sezon 2013/14
Broń Radom – MKS Kutno 3:1 (Leśniewski, Chrzanowski, Marczak)
MKS Kutno – Broń Radom 0:1 (Nogaj)
Sezon 2020/21
Broń Radom – KS Kutno 3:2 (Dias 2, Śliwiński)

Na naszym portalu planujemy relację tekstową. Póki co nie mamy wiedzy, czy gospodarze przeproowadza transmisję na żywo. Jeśli tak będzie, to poinformujemy o tym.