Broń wygrała, ale…musi uciekać

Wszyscy cieszymy się ze zwycięstwa naszych piłkarzy w Grójcu. Mamy 18 punktów. Miniona kolejka pokazała, że sytuacja naszego zespołu nie jest łatwa i trzeba nadal wygrywać, aby widmo degradacji nie zaglądało w oczy.

Bardzo ciekawie przebiegała ostatnia kolejka III ligi. W Nowym Dworze Mazowieckim rozegrano mecz na szczycie. Skromnie, ale ponoć jak najbardziej zasłużenie wygrała ekipa Świtu. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył reprezentant Polski do lat 19, Michał Kucharczyk. Tym samym nowodworzanie mają już pięć punktów przewagi nad Wartą.

Również w Nadarzynie doszło do szalgierowego spotkania. Po słabej pierwszej połowie, Mazur po przerwie grał bardzo dobrze i wygrał z GLKS.

Nie doszło do spotkania w Łodzi, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Pojedynek UKS SMS z Legionovią odbędzie się w innym terminie.

Bardzo ciekawie zrobiło się na dole tabeli. Zwycięstwa Włokniarza oraz Stali dają szczególnie naszym piłkarzom wiele do myślenia. Co prawda Stal zdobyła gola w ostatniej minucie, ale za przeciwnika miała silną Narew Ostrołęka.
Nasz najbliższy rywal, czyli Włókniarz Konstantynów to już zupełnie inna drużyna niż jesienią. Jak wynika z relacji zamieszczonej na stronie Kutna, Włókniarz w tym spotkaniu nie był lepszy. Jakie to ma znaczenie, skoro zainkasował trzy punkty.

W jedynym niedzielnym meczu Woy wysoko bo aż 3:0 pokonał w Płocku, rezerwy tamtejszej Wisły.

Tak więc widać, że Woy, Stal i Włokniarz w walce o utrzymanie zrobią wszystko, aby utrudnić życie naszym piłkarzom.

Naszej drużynie nie pozostaje nic innego jak wygrywać i nie zapatrywać się na innych.

Komplet wyników 16 kolejki:

Stal Niewiadów – Narew Ostrołęka 1:0 (0:0), Wojciechowski 90.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 1:0 (0:0), Kucharczyk 68.

Wisła II Płock – Woy Bukowiec Opoczyński 0:3 (0:1), Dziuba 37,61, Mirecki 77.

GLKS Nadarzyn – Mazur Karczew 1:2 (1:0), Gnoiński 23 – Jankowski 61, 80.

Włókniarz Konstantynów – MKS Kutno 2:0 (1:0), Hoderko 23, Wójcicki 90.

UKS SMS Łódź – Legionovia Legionowo – nie odbył się z powodu złego stanu boiska.

Nadnarwianka Pułtusk – Omega Kleszczów 3:2 (0:1), Kotarski 63, Parszewski 69, Granosik 74 – K. Kowalski 43, 58.

Mazowsze Grójec – Broń Radom 0:2 (0:1), M. Kocon 38, 75.