Broń’99 – tak trenują profesjonaliści

Testy szybkościowe i wytrzymałościowe pod okiem byłego mistrza Polski średniodystansowców Grzegorza Krzoska oceniane dodatkowo przez doktora Marcina Andrzejewskiego, fizjologa pierwszego zespołu Lecha Poznań. Czy to informacja, z jakiegoś klubu ekstraklasy? Nie, takie zajęcia i testy mieli młodzi piłkarze Broni Radom z rocznika 1999. Więcej :

Profesjonalne testy „zafundował” swoim podopiecznym trener Sebastian Starobrat. Najpierw odbył się test szybkości. Pod okiem wspomnianego szkoleniowca i zaproszonego na zajęcia Grzegorza Krzoska, który jest specjalistą od przygotowania fizycznego sędziów ekstraklasy i UEFA, zawodnicy biegali na krótkich dystansach, na: 5, 10, 15 i 20 metrów. Wyniki rejestrowały fotokomórki.
Co ciekawe, oceną zajął się znany fizjolog dr Marcin Andrzejewski, który na co dzień pracuje w Lechu Poznań. Cała grupa została oceniona na 4- w skali 1-6.

Również na testach wytrzymałościowych gościł Grzegorz Krzosek. Nie wchodząc w specjalistyczne szczegóły, wynik grupy został oszacowany na 5+ w skali od 1-6.
Testy odbyły się już dwa, a trzeci zostanie przeprowadzony 14 dni przed startem ligi.

Warto w tym miejscu dodać, że młodzi „Broniarze” nie żyją samą piłką. Cała grupa osiąga dobre wyniki w nauce, średnia ocena grupy kształtuje się w granicach czwórki.

Plan sparingów Broni’99:
20 stycznia (niedziela) u siebie z Sempem Ursynów
24 luty (niedziela) u siebie z Legionovią Legionów
3 marca (niedziela) u siebie z Warszawską Akademią piłki Nożnej
9 marca (sobota) na wyjeździe z Resovią Rzeszów
10 marca (niedziela) na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg
17 marca (niedziela) na wyjeździe z Piastem Piastów
24 marca(niedziela) – u siebie Ceramika Opoczno 
Tuż przed startem ligi planowany jest mecz kontrolny z Koroną Kielce.

GAS źródło radomsport.pl

PODOBNE WPISY