Broniarze do bojuPrzed nami nowy sezon 2011/12. Przedstawiamy wam kadrę jaka reprezentować będzie Broń Radom w rundzie jesiennej.

Zakończony już sezon 2010/11 był najlepszym od dziesięciu lat w wykonaniu piłkarzy Broni. Zajęliśmy jako beniaminek drugie miejsce, napędzając strachu faworytom do awansu. W nagrodę za ten udany sezon ligowy, władze Radomia znacznie obniżyły kwoty stypendiów dla naszych piłkarzy- podobnie zresztą, jak innym sportowcom w naszym mieście. W takiej rzeczywistości zaczynamy nowy sezon ligowy. Możliwe, że kibice Broni, śledząc przygotowania do nowego sezonu poczuli się rozczarowani ubytkiem zawodników, którzy stanowili ważną część drużyny, a także tym, że w ich miejsce nie pojawili się inni znani i doświadczeni. Jak zapowiedziano na początku przygotowań- gramy takimi zawodnikami, na jakich nas stać, bez obiecywania finansowych gruszek na wierzbie. I nie ma już potrzeby rozdzierania szat nad logiką działań władz miasta, które przyznają większe dofinansowanie mało znanemu kierowcy rajdowemu niż klubowi występującymi z międzywojewódzkiej lidze, szkolącej dziesiątki młodych zawodników.
Mamy młodą perspektywiczną drużynę, której atutem będzie ambicja i fantazja, doświadczenie przyjdzie z czasem. Na jej zapleczu są utalentowani wychowankowie z juniorskich drużyn, o czym marzyliśmy od dawna i co powoli następuje po pięciu latach ciężkiej pracy. I właśnie tę drużynę kibice Broni powinni wspierać w szczególny sposób- bo będzie ona walczyć nie tylko o ligowe punkty, ale – pisząc bez przesady- o przyszłość seniorskiej piłki w Broni.

Na zdjęciu: 

W górnym rzędzie od lewej: Tomasz Tarasiński – fizjoterapeuta, Artur Piechowicz – prezes, Michał Marczak, Maciej Czachór, Sebastian Michałek, Paweł Młodziński, Damian Sałek, Cezary Zieliński, Wojciech Gorczyca, Tomasz Dziubiński – asystent trenera, Mirosław Peresada – trener bramkarzy, Artur Kupiec, trener.
W dolnym rzędzie od lewej: Marek Chudziński – kierownik drużyny, Norbert Rdzanek, Michał Doliński, Paweł Maciejczak, Georghe Teboh, Piotr Budziński, Daniel Ciupiński, Wojciech Kupiec, Adrian Ziętek, Jaiyesimi Noheem Madariola, Adrian Dziubiński.

Pełna kadra ze zdjęciami i danymmi wszystkich zawodników będzie uzupełniona w najbliższych dniach.

Zdjęcie autor: Sylwester Szymczak „Echo Dnia”