Broniarze w plebiscycie 35 – lecia ROZPN

 
Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej obchodzi w tym roku jubileusz 35- lecia istnienia. W związku z tym, wraz z redakcjami Echa dnia i portalu sportradom.pl ogłosił plebiscyt na najlepszego piłkarza, bramkarza, trenera, sędziego i osobowość 35- lecia ROZPN.
                Wsród nominowanych są osoby związane z naszym klubem. W dalszej części prezentujemy „naszych” kandydatów, zachęcając na głosowanie na wybranych przez Was.
 
Każdy czytelnik może nadesłać głos na jednego piłkarza, bramkarza, trenera, osobowość (działacza) oraz sędziego. Głosujemy za pomocą maila wysyłając swoje typy pod adres: radomski.ozpn@poczta.onet.pl, info@sportradom.pl lub szymczak@echodnia.eu – pisząc w temacie „Plebiscyt ROZPN”. W mailu prosimy o imię i nazwisko oraz numer telefonu głosującego. Każda osoba może oddać wyłącznie jeden głos.

Radomski OZPN dla uczestników zabawy przygotował 10 nagród, w tym główną którą jest rower górski. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone 10 sierpnia podczas meczu Reprezentacji Radomia z Legią Warszawa. Wówczas również rozdamy nagrody dla kibiców. Zapraszamy do głosowania!

BRAMKARZ:

GORCZYCA IRENEUSZ – wieloletni bramkarz Broni. Barw radomskiego klubu bronił m.in. w II i III lidze. Obecnie pracuje z młodzieżą.
 MALISZEWSKI ANDRZEJ – w Broni występował przez 12 lat. W tym czasie rozegrało wiele spotkań w II i III lidze. Wychowanek Mazowsza Grójec, grał również w Szydłowiance Szydłowiec.
MINDA EDWARD – czołowy bramkarz ROZPN, grał m.in. w Radomiaku, Orle Wierzbica, Broni ,MZKS Kozienice, . W tym ostatnim klubie w sezonie 1998/99 w IV lidze przez 12 kolejnych meczów nie puścił gola.
PERESADA MIROSŁAW – jest bodajże jedynym bramkarzem, który w rozgrywkach II ligi bronił zarówno barw Broni, jak i Radomiaka. Do Radomia trafił z ŁKS-u Łódź. Trener w klubach: Beniaminek Radom, Broń Radom, Radomiak Radom.
WRÓBEL ZBIGNIEW – wychowanek Startu Radom. Wieloletni bramkarz Radomiaka, a później kilku innych klubów ROZPN ( m.in. Broni) . Ostatnio zawodnik Polonii Iłża.

TRENER:


FITAS JANUSZ – w latach 80-tych ubiegłego wieku uchodził za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców ROZPN. Prowadził m.in. drugoligowy zespół Broni. Później powrócił do rodzinnego Lipska, gdzie rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną.
GAŁEK JAN – pochodził z Lipska, ale najpiękniejszą kartę zapisał w historii radomskiej Broni. Starsi kibice z pewnością z rozrzewnieniem wspominają mecz tego zespołu rundy jesiennej 1979 roku na zapleczu ekstraklasy.
LESZCZYŃSKI JERZY – pracę trenera rozpoczął w 1974 roku od grup młodzieżowych Broni. Później pracował w Radomiaku, MZKS Kozienice, Proch Pionki, Rol-Mot Ciepielów, Broń Radom, Plon Garbatka. Wykładowca Politechniki Radomskiej, organizator kursów trenerskich.
MIŁKOWSKI ZDZISŁAW – wychowawca kilku pokoleń piłkarzy radomskiej Broni. Prowadził też zespół seniorów tego klubu, a także Szydłowianki, Pilicy Białobrzegi, Orła Wierzbica, Skaryszewianki, Oronki Orońsko oraz Zorzy Kowala.
MUC TADEUSZ – wieloletni czołowy piłkarz Broni, był w tym klubie asystentem trenerów w II lidze. Prowadził również samodzielnie zespół na zapleczu ekstraklasy. Przez lata szkoleniowiec grup młodzieżowych.

PIŁKARZ

ANDRZEJEWSKI WŁODZIMIERZ – do Broni trafił po awansie do II ligi. Dzięki wysokim umiejętnością szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców i uznanie kolegów. Później przez kilka sezonów podstawowych gracz Radomiaka (23 spotkania w I lidze). Z powodzeniem pracował jako szkoleniowiec.
DZIUBIŃSKI TOMASZ – zawodnik Broni Radom. W sezonie 1990/91 zdobył tytuł króla strzelców I ligi (Wisła Kraków). Pierwszy Polak, który zdobył bramkę w Lidze Mistrzów (FC Brugge). Reprezentant Polski grup młodzieżowych i seniorów.
KUSEK ANDRZEJ – na przełomie lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku pewny punkt defensywy zespołu Broni. W historii radomskiego klubu jeden z piłkarzy mogących się pochwalić największą ilością występów na boiskach II ligi.
OCHODEK RYSZARD – podstawowy piłkarz II-ligowego zespołu Broni. Do Radomia trafił z Lublina jako zawodnik mogący pochwalić się występami w młodzieżowej reprezentacji Polski. Później ceniony szkoleniowiec.
OCZKOWSKI MAREK – jeden z nielicznych piłkarzy któremu było dane bronić drugoligowych barw zarówno Broni, jak i Radomiaka. Występował również w MG MZKS Kozienice, a także Video Ciepielów, Pilicy Białobrzegi. Aktualnie szkoleniowiec Zwolenianki, klubu w którym rozpoczynał swoją piłkarską przygodę.
OSOWSKI JERZY – najskuteczniejszy napastnik Broni w historii drugoligowych występów. Przez pięć sezonów (1979-84) zdobył ich 40! Nie brak opinii, że równie szybkiego piłkarza w Radomiu nigdy wcześniej, ani później nie było.
 PRZYBYŚ KAZIMIERZ – wychowanek Broni. Z radomskim zespołem wywalczył awans do II ligi. Reprezentant Polski seniorów, uczestnik finałów mistrzostw świata w Meksyku w 1986 roku. Zawodnik kilku zespołów piłkarskiej ekstraklasy.
 ROGALA ROBERT – jeden z najskuteczniejszych napastnik w historii ROZPN. Wychowanek Radomiaka, który przez wiele lat związał się z Bronią Radom.
SIADACZKA RAFAŁ – wychowanek Broni Radom. Swoją przygodę z piłką rozpoczął jako utalentowany napastnik, by zakończyć jako jeden z najlepszych obrońców w kraju. Reprezentant Polski, bronił barw kilku klubów ekstraklasy. Uczestnik Ligi Mistrzów. W Radomiu bronił również barw Radomiaka.

OSOBOWOŚĆ

DRABIK WIESŁAW – wieloletni działacz Broni Radom. Pełnił funkcję kierownika drużyny seniorów, wiceprezesa ds. sportowych i dyrektora klubu, był też członkiem zarządu ROZPN. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń w tym srebrny Krzyż Zasługi.
GRALIŃSKI JERZY – wiceprezes i prezes Broni Radom. Kierował klubem, kiedy posiadał kilka sekcji. Związany z nim na dobrze i złe. Charyzmatyczny działacz poniósł nieocenione zasługi dla jego rozwoju i funkcjonowania.

PODOBNE WPISY