Był taki mecz….

26 kwietnia 2008 roku Broń Radom pokonała Pilicę w Białobrzegach 3:0. To był kapitalny mecz naszej drużyny. W środę minie dziewięć lat od tego spotkania. Było to jednocześnie ostatnie ligowe zwyciętwo Broni w Białobrzegach. Liczymy na to, że w sobotę uda się historię powtórzyć.

PILICA Białobrzegi – BROŃ Radom 0:3 (0:3)
0:1 Potent 6 min, 0:2 Grymuła 25 min, 0:3 Potent 30 min,
Broń: Kędzierski – W.Kupiec, A.Kupiec, Lewandowski, Koscielniak, Grymuła, Banaszkiewicz, Potent(64- Drachal), Cichawa, Rogala, A. Chudziński (84 M. Kocoń).
W 6 minucie Paweł Potent wykorzystał dośrodkowanie i z kilku metrów pewnie trafił do siatki.
W 19 minucie Karolewski próbował lobować Wojtka Kędzierskiego i trafił w słupek. Chwilę później było już 0:2. Daniel Grymuła dwukrotnie strzela na bramkę, piłkę odbija golkiper, Adam Bolek i dopiero za trzecim razem nasz zawodnik zdobywa bramkę.
W 30 minucie Paweł Potent mocnym strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza gospodarzy i praktycznie było już po meczu. Pilica próbowała odrobić straty, ale bardzo dobrze spisała się nasza obrona.

Warto z ciekawostek przypomnieć, że w ekipie Pilicy grali wówczas Adam Bolek – obecny burmistrz Białobrzegów, Wojciech Banaczek – obecnie trener rocznika 2007 w Broni, czy też Jacek Kacprzak, były piłkarz Legii, a obecnie prezes Pilicy. Z kolei Artur Kupiec, defensor Broni jest teraz trenerem białobrzeskich piłkarzy. Jedynym zawodnikiem, który grał 9 lat temu i prawdopodobnie zagra w sobotę jest Wojciech Kupiec.

W ostatnich latach dwukrotnie remisowaliśmy w Białobrzegach i przegraliśmy ostatni mecz ligowy 2:4 jeszcze w trzeciej lidze, za trenera Grzegorza Dziubka.

W 2008 roku drużyna mogła też liczyć na głośny i żywiołowy doping kibiców. Wygrana 3:0 mocno przybliżyła nas do…barażów o 3 ligę. Fajnie byłoby powtórzyć historię

WIDEO PO TAMTYM MECZU ZNAJDZIESZ TUTAJ

PODOBNE WPISY