Była, będzie jest….- od poniedziałku dla Was!

Już  możemy oficjalnie potwierdzić! W poniedziałek w siedzibie naszego klubu będzie już do odbioru książka "Była, będzie jest, 90 lat Broni Radom". Wydawnictwo powstało z okazji 90 - lecia naszego klubu. Będzie kosztować 40 złotych. Takiej publikacji w historii naszego klubu jeszcze nie było. Będziemy o niej jeszcze w najbliższych dniach mówić i pisać.

Autorem książki jest Sylwester Szymczak, od wielu lat związany z Bronią, dziennikarz Echa Dnia. Monografia to ponad 400 stron historii naszego klubu.

„Rok temu podjąłem się spisania historii Broni Radom. Nie przypuszczałem, że będzie to zadanie tak karkołomne. Wyda-wało mi się, że wystarczy pójść do archiwum i biblioteki, prze-czytać, zapisać i przelać do komputera. Rzeczywistość okazała się brutalna. Poszczególne zarządy Broni bardzo różnie pod-chodziły do gromadzenia archiwów. W niektórych latach nie by-ło ich wcale, w innych są szczątkowe, ale w niektórych zacho-wały się też świetnie prowadzone archiwa. Udało się to w końcu sklecić w całość. Monografia Broni to w głównej mierze historia piłkarskiej sekcji, sezon po sezonie, tabele, strzelcy wyniki. Osobne rozdziały zajmują inne sekcje w klubie. Kolejny rozdział to „Legendy radomskiej Broni”, czyli przypomnienie sylwetek kilkunastu najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych sportow-ców. W wydawnictwie są nigdzie niepublikowane dotąd zdjęcia. Udało się pozyskać kilka naprawdę unikatowych fotografii, dzięki rodzinom byłych sportowców, albo dzięki kibicom. Żałuję tylko, że do niektórych nie udało się dotrzeć, że do niektórych po prostu już nie zdążyłem” – mówi autor publikacji. 

W poniedziałek zapraszamy do klubu. Wkrótce podamy w jakich godzinach będzie można najlepiej pojawić się na Narutowicza 9.

PODOBNE WPISY