Cenne punkty stracone w końcówce!

ZAPIS RELACJI
NA ŻYWO
TUTAJ
Kolejny horror zafundowali nam piłkarze Broni. Z jednej strony cieszy jeden punkt, ale niedosyt jest ogromny, bo to spotkanie nasza drużyna powinna wygrać bez problemu. Znowu kuriozalne błędy w defensywie i między słupkami sprawiły, że tracimy cztery bramki. Całe szczęście z przodu jest pod tym względem bardzo dobrze.
No i te rzuty karne...to już nie jest problem. To jest katastrofa i wstyd!

więcej w rowinięciu
ZDJĘCIA TUTAJ

Powinniśmy ten mecz wygrać, prowadząc jeszcze na kwadrans przed końcem 4:2, marnując wcześniej rzut karny, ale najpierw bierna postawa w 77 minucie przy rzucie rożnym i kompletnie zaskoczony zawodnik, który odbił piłke biodrem. No i fatalna postawa debiutanta, Mateusza Bochniewskiego w 90 minucie, przy niegroźnym strzale z rzutu wolnego. Nie ma co wieszać psów na młodym bramkarzu, bo to właśnie on w doliczonym czasie gry, w sytuacji 3 na 1 uratował Broń i choćby jeden punkt.

Trener Artur Kupiec dokonał przed meczem kilku zmian. Wspomniany debiutant w bramce, pierwszy mecz Wojtka Kupca w tym sezonie, Kventser na lewej obronie, powrót Imieli po kartkach i powrót po kontuzji Dominika Leśniewskiego. Odnośnie trzech ostatnich, nie można dyskutować, bo Kventsar zdobył gola, to najpewniejszy punkt obrony, a Lesniewski pracował na cały boisku i wypracował rzut karny, zaś Imiela zdobył dwa gole.

– Nie szukajmy winnych – odpowiedział na konferencji prasowej trener Artur Kupiec na pytanie o zmiany kadrowe. – Przed tym meczem straciliśmy 17 goli, podjąłem decyzje, aby coś zmienić. Rzeczywiście jest problem z grą w obronie. Po tym meczu mamy 21 goli straconych.

Szkoda straconych punktów, bo wygrana pozwoliłaby Broni na lekki oddech w tabeli. Jednak jest też sporo powodów do optymizmu, bo jednak sytuacji podbramkowych i zdobytych goli było znowu sporo. Żal trochę zmarnowanych rzutów karnych. Zespół ma problem mentalny. Na treningach zawodnicy odpowiedzialny za rzuty karne strzelają 9/10, W meczach jest to kłopot.