Chcemy wygranej u siebie!!!

BROŃ RADOM
ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

Sobota godz. 17
Stadion Broni, ul. Narutowicza 9Dla obu drużyn sobotni pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Obie ekipy są tuż nad strefą spadkową i obie będą chciały wygrać, aby zima była spokojniejsza. Jeśli chodzi o naszą drużynę to czekamy już ponad miesiąc na domowe zwycięstwo i liczymy, że zespół poprawi defensywę i dostarczy nam radości. Świt na wyjazda gra dużo gorzej, ale to nie musi być żadna wskazówka, bo przecież dwa tygodnie temu Znicz Biała Piska odniósł pierwsze swoje zwycięstwo, właśnie punktując przy Narutowicza 9.

Historię meczów Broni ze Świtem przypominaliśmy na naszym portalu wczoraj i wiadomo, że wszystkie dotychczasowe potyczki obu drużyn były bardzo emocjonujące. W sobotę zagramy nadal bez kontuzjowanych, Emila Możdżonka i Przemka Nogaja. Reszta zespołu przez tydzień ciężko pracowała, aby dobrze przygotować się do meczu. Czy będą zmiany w składzie, w ustawieniu? Trudno zgadywać, bo pomimo zwycięstwa w Łomży, Broń wciąż ma problemy z defensywą, wciąż traci sporo goli, na szczęście przy tym wszystkim jest…najskuteczniejszym zespołem w lidze. Jeśli nasz zespół skoncentruje się od pierwszych minut i zagra uważnie z tyłu, to rywale powinni mieć powody do obaw.

Nasz sobotni rywal sąsiaduje z Bronią w tabeli, ma jeden punkt więcej, dlatego bezpośredni mecz obu drużyn będzie bardzo ważny. Jedna z ekip odskoczy przynajmniej na chwilę od strefy spadkowej. Apetyty kibiców Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, przed nowym sezonem były zdecydowanie wyższe. Wymieniano ten klub w gronie zespołów, które grać będą o czołowe lokaty. Na razie nowodworzanie są zespołem swojego boiska. 12 punktów z 16, zdobyli przed własną publicznością. Na wyjazdach Świt wygrał z Ursusem w Warszawie i zremisował w Ełku. Nie można patrzeć tylko w statystyki, bo tak jak już pisaliśmy, dwa tygodnie temu Znicz przyjeżdżał do Radomia w roli beniaminka, który na wyjazdach nie wygrał wcale i wywalczył punkty w Radomiu.

W ekipie Świtu jest kilku ciekawych zawodników. Mocnym punktem jest bramkarz, Mateusz Prus, który grał między innymi w Amice Wronki, Ruchu Chorzów, ale też w holenderskiej ekstraklasie, w barwach Rody Kerkrade! W defensywie króluje wieloletni zawodnik Świtu, Radosław Kamiński. Naszej drużynie w przeszłości mocno dale się we znaki Paweł Broniszewski, Krystian Pomorski, Karol Drwęcki. Najlepszym strzelcem zespołu jest Konrad Rudnicki, który zdobył siedem bramek. W przeszłości grał przeciwko naszej drużynie w barwach Sparty Jazgarzew i Pilicy Białobrzegi.

Nasza Broń też ma sporo atutów po swojej stronie, a jednym z nich może być doping kibiców. Zachęcamy, aby zagrzewać drużynę do jak najlepszej gry!

Od godz. 16.45 przeprowadzimy tradycyjną tekstową relację na żywo

PODOBNE WPISY