Ciężka przeprawa w stolicy

URSUS WARSZAWA - BROŃ RADOM
Sobota, godz. 13
Stadion przy ul. Sosnowskiego 3.

W sobotę piłkarze radomskiej Broni czeka bardzo trudna przeprawa w stolicy. Nasz zespół zagra z Ursusem Warszawa, wiceliderem tabeli i jedną z mocniejszych drużyn w naszej lidze. Ciekawostką jest fakt, że w dwóch poprzednich sezonach również na koniec rundy graliśmy na boisku Ursusa i dwukrotnie wygrywaliśmy. Gorzej bywało w Radomiu.

Tabela nie kłamie i Ursus obok Legionovii Legionowo to zdecydowanie najm ocniejszy zespół naszej ligi. W tym sezonie „Traktorki” nie przegrały jeszcze mecze na własnym obiekcie, remisując tylko raz. Broń dotąd miała patent na wyjazdowe wygrane z Ursusem i miejsmy nadzieję, że ta passa zostanie podtrzymana. Z Ursusem dwukrotnie w listopadzie wygrywaliśmy po 2:1 i dwukrotnie pod koniec sezonu przegrywaliśmy z tym zespołem na własnym obiekcie. Raz nawet Ursus po wygranej w Radomiu cieszył się z utrzymania w 3 lidze.

Teraz to Ursus jest faworytem potyczki. Naszemu zespołowi zupełnie nie idzie, choć pewnym dobrym prognostykiem może być ostatnie zwycięstwo 4:0 nad Mazurem Karczew. drużyna zagrała w mocno osłabionym składzie, ale mimo to zaprezentowała się dość dobrze. Trzeba jednak na ten wynik brać pewien margines, bo Ursus to już zupełnie inna półka niż Mazur.

Nie wiadomo czy ekipa ze stolicy zagra w najmocniejszym zestawieniu. Jeśli wierzyć zestawieniu 90minut.pl dotyczących nadmiaru kartek, to po osrtatnim meczu w Kutnie ze składu Ursusa wyskoczyli, trzech obrońców Grzegorz Skowroński Rafał Zaborowski i Jarosław Łowicki oraz najlepszy strzelec, Jewhen Radionow. Czy faktycznie tak jest, przekonamy się dopiero przed meczem w Warszawie. Nawet gdyby Ursus był osłabiony, to ma szeroką kadrę i zmiennicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Nie wiadomo też, czy nasza drużyna zagra w najmocniejszym składzie. Cały czas skutki drobnych urazów odczuwają Daniel Ciupiński, Norbert Rdzanek i Daniel Złoch.

Mecz Ursus – Broń rozpoczyna się w sobotę o godz. 13. Na naszym portalu relacja NA ŻYWO Z TEGO SPOTKANIA

PODOBNE WPISY