Co mamy wspólnego z ŁKS Łomża?

Pierwszy raz nasi piłkarze już w najbliższą sobotę zagrają z ŁKS Łomża. To kolejny zupełnie obcy nam przeciwnik pod względem sportowym. Patrząc na historię obu klubów powstałych w zacnym 1926 roku, przychodzą na myśl trzy nazwiska - Daiji Kimura, Mikołaj Skórnicki i Andrij Radczenko. Cała trójka grała w Broni i ŁKS Łomża.

Mikołaj Skórnicki to wychowanek Broni, obecnie trener pracujący w naszym klubie z rocznikiem 2003. Jego chłopcy stanowią w tej chwili rezerwy zespołu trenera Krzoska, ale w II lidze radomskiej wygrywają mecz za meczem. Grał w Łomży w sezonie 2007/08, kiedy zespół ten grał na zapleczu ekstrakklasy!

Daiji Kimura – Polak z japońskim paszportem, który pół roku grał w naszym klubie. Z Broni przeszedł właśnie do Łomży, ale tam również zabawił jedynie pół roku.

W Łomży na dłużej zadomowił Andrij Radczenko. Ukraiński bramkarz występował w Broni jesienią 2014 roku. Wiosną 2015 roku był już zawodnikiem ŁKS Łomża. Ożenił się mieszka obecnie w Łomży, pełni rolę trenera bramkarzy w łomżyńskim klubie!