Co piszczy w Ursusie!

W najbliższą sobotę, wyjazdowym meczem z Ursusem Warszawa rozpoczniemy nowy sezon w trzeciej lidze. Polonijny portal "Duma Stolicy" opracował obszerny raport dotyczący wszystkich trzecioligowców. Można go znaleźć TUTAJ. W ekipie stołecznych "Traktorków", zaszło latem sporo zmian. Ubyli mocni zawodnicy jak Arkadiusz Ciach, Paweł Wolski, czy Maciej Prusinowski, ale ich miejsce wypełnili nowi gracze nigdyś związani z młodą Legią - Oliwier Wienczatek, czy też Sebastian Szerszeń.

URSUS WARSZAWA

PrzyszliJakub Kabala (pomocnik, z Legionovii Legionowo (II liga, beniaminek), 15 m. wiosną), Cezary Nowiński (pomocnik, z Ząbkovii Ząbki (IV liga)), Ernest Dzięcioł (obrońca, z KKS-u 1925 Kalisz, wiosną 11 m.)Sebastian Szerszeń (napastnik, z KS-u Łomianki (IV liga)), Oliwer Wienczatek (bramkarz, z Legionovii Legionowo (II liga, beniaminek), 4 m.)

OdeszliArkadiusz Ciach (napastnik, Do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 31 m. i 11 b.), Maciej Prusinowski (obrońca, do Gryfa Wejherowo (II liga), 30 m. i 3 b.), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, do Gryfa Wejherowo (II liga), wiosną 11 m. i 1 b.), Jakub Trojanowski (bramkarz, do KS-u Piaseczno (IV liga), 5 m.), Karol Worach (obrońca, 21 m. i 1 b.), Jakub Świeciński (pomocnik, do Elany Toruń (II liga), 25 m.), Paweł Wolski (pomocnik, 22 m. i 8 b.), Patryk Zych (pomocnik, do Polonii Warszawa (III liga), 24 m. i 5 b.)

Po sezonie z klubu odszedł trener Arkadiusz Modrzejewski, który przeszedł do KS-u Piaseczno. Szkoleniowiec prowadził zespół w 22 spotkaniach, 7 z nich wygrał, 8 zremisował i 7 przegrał. Miał duży udział w utrzymaniu Ursusa, którego  przejmował w strefie spadkowej z 10 pkt. po 12 meczach. Zastąpi go Michał Pulkowski, który pełnił funkcję Koordynatora Akademii oraz trenował rocznik 2002, a oprócz tego prowadził Ząbkovię Ząbki w IV lidze. Pod jego wodzą klub z Ząbek odniósł 20 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek, co przełożyło się na 3 miejsce w lidze. Pułkowski trenował już kiedyś pierwszą drużynę – w sezonie 2016/2017 (7 wygranych, 5 remisów i 12 porażek)

Sparingi: 4:5 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 2:2 z Błonianką Błonie (IV liga), 3:0 z Ząbkovii Ząbki (IV liga), 1:1 z Hutnikiem Warszawa (IV liga)

 Źródło: DumaStolicy.pl

Wkrótce zapowiedź pierwszego meczu na naszej stronie! 

PODOBNE WPISY