Ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu ROZPN

Zorza Kowala – Broń Radom
Środa, 9 września, godz. 16.30

W środę piłkarze Broni Radom w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z beniaminkiem klasy okręgowej, Zorzą Kowala. Skład naszej drużyny z pewnością różnił się bęzie od tego jaki zagrał w sobotę w Mszczonowie.

Dla Zorzy ten sezon jest historyczny i wyjątkowy. Piłkarze klubu z Kowali wywalczyli historyczny awans do klasy okręgowej i nadspodziewanie dobrze radzą sobie w rozgrywkach pucharowych. Dotąd odprawili z kwitkiem innych czwartoligowców Wulkana Zakrzew 6:2 i Szydłowiankę Szydłowiec 2:1.

W ligowych rozgrywkach zespołowi prowadzonemu przez trenera Andrzeja Tomczyka nie widzie się na razie najlepiej. W ostatniej kolejce odnieśli zwycięstwo 1:0 nad Sokołem Przytyk, ale była to dopiero pierwsza wygrana Zorzy w tym sezonie. Po pięciu kolejkach zespół zajmuje 12 lokatę w tabeli „okręgówki”.

Najbardziej znanymi piłkarzami Zorzy są Bogusław Przedwój, niegdyś występował w Radomiaku Radom oraz Marcin Głogowski, były bramkarz Broni Radom.

Nasza drużyna wystąpi w dość okrojonym składzie. Podobnie jak tydzień w Pionkach z Prochem, także i w Kowali w większości wystąpią zawodnicy, którzy mało grali w ligowych rozgrywkach.

Na zdjęciu Bogusław Przedwój (fot. echodnia.eu)

PODOBNE WPISY