Czachór zawodnikiem Broni

Maciej Czachór, 22 - letni obrońca podpisał dziś umowę z Bronią Radom. Zawodnik powinien być sporym wzmocnieniem drużyny. Poza tym, dziś w klubie gościł menadżer dwójki czarnoskórych zawodników, którzy od blisko dwóch tygodni trenują na Plantach.

Czachór związał się z naszym klubem półtoraroczną umową. Przypomnijmy, że jest on wychowankiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Wywodzi się z Gorzyc, gdzie mieszka do dziś. Po krótkim epizodzie w Stali Gorzyce przeszedł do Gwardii Warszawa, a jesień spędził w ekipie wicelidera IV ligi mazowieckiej, Bugu Wyszków. Zawodnik będzie mieszkał w Radomiu, poza tym studiuje w Warszawie. Świetnie spisał się w dwóch ostatnich meczach kontrolnych z Granatem Skarżysko i Stalą Stalowa Wola.

– Bardzo się cieszę, że Maciek związał się z naszym klubem. Po odejściu Przemka Cichonia szukałem alternatywy w defensywie. A Maciej właśnie Maciek powinien być dużym wzmocnieniem bloku defensywnego – mówi trener Artur Kupiec. 

Wiele wskazuje na to, że w Broni grać będą Senegalczyk Kourou oraz Nigeryjczyk, Noheem. Dziś w klubie przebywał ich menadżer. Obie strony szybko doszły do porozumienia. Pozostaje tylko czekać kilka dni na wszelkie dokumenty zawodników (wiza, pozwolenie na pracę) i dopełnić transferowej formalności.

Z Maciejem Czachórem w najbliższych dniach będzie można rozmowę na naszej stronie.