Czas zawirowań i testowania

Piłkarze naszego klubu rozpoczęli w czwartek przygotowania do rundy wiosennej. na zajęciach pojawiło się sześciu nowych zawodników. Wszyscy będą testowani w Broni, a w kolejnych dniach pojawiac się będą następni gracze. Najbliższe dni pod tym względem będą czasem zawirowanań i sprawdzianów.

FOTOGALERIA
TUTAJ

Na pierwszych zajęciach tak jak już pisaliśmy zabrakło grających jesienią: Mikołaja Skórnickiego, Jana Kowalskiego, Bartłomieja Kaszubowskiego i Pawła Ankurowskiego. Pojawili się awizowani przez nas byli gracze Broni, Wiktor Kupiec, Michał Bojek i Bartek Siwak.
Z nowych twarzy ciekawą postacią był Japończyk Daiji Kimura. Ma on 21 lat i polskie obywatelstwo. Grał między innymi w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Polonii Warszawa, natomiast jesienią zagrał wszystkie mecze w III lidze warmińsko mazurskiej, w barwach zespołu Rominta Gołdap i strzelił siedem goli.

Pojawił się również wysoki stoper, były gracz Targówka Warszawa, ostatnio grający w Bugu Wyszków – Mateusz Paradowski. Trenował równiez wychowanek Lidera Włocławek, pomocnik Mateusz Dewil (rocznik 1996). 

W najbliższych dniach pojawiać się będą kolejni zawodnicy testowani. Niewykluczone, że jednym z nich jest Krzysztof Napora (jesienią grał w Radomiaku Radom).

– Od poniedziałku pojawią się kolejne nowe twarze. Jestem już po słowie z zawodnikami z wyższych lig. część graczy jeszcze w najbliższym czasie chce się sprawdzić w drugiej lidze i jeśli nie dostaną angażu, zameldują się u nas na zajęciach – mówi trener Broni Grzegorz Dziubek.

W styczniu przez Broń może się przewinąć spora grupa testowanych graczy. Trener Dziubek zdradził nam, chętnych do gry nie brakuje i kadra z każdym dniem powinna się krystalizować.

Dziś zespół miał pierwszy lżejszy trening oraz ważenie. Tutaj liczba kilogramów była przyzwoita i widać było, że zawodnicy podczas okresu świątecznego nie przesadzali. w piątek zespół będzie miał bip – testy, takie jak po zakończeniu rundy jesiennej.
Pierwszy mecz kontrolny 23 stycznia w Tychach.