Czpak na razie pozostaje w Broni

Cezary Czpak do końca tygodnia trenować ma z Bronią Radom. Po sobotnim sparingu zapadnie decyzja, czy w rundzie wiosennej reprezentować będzie barwy tego klubu.
źródło: www.echodnia.eu

Były piłkarz Radomiaka Radom, a ostatnio Stali Stalowa Wola dość niespodziewanie pojawił się w sobotę w składzie Broni, w meczu kontrolnym z Juventą Starachowice. Zagrał 45 minut i zaprezentował się pozytywnie.

– Czarek jest z Radomia, jest wolnym zawodnikiem i szuka klubu. Myślę, że trzeba mu w tym pomóc. Piłkarsko z pewnością byłby wzmocnieniem zespołu. Na razie jednak chcę mu się przyjrzeć w najbliższych sparingach i kolejnym meczu kontrolnym. Potem usiądziemy do rozmów – mówi trener zespołu z radomskich Plant, Artur Kupiec.

BEZ BAWORA

Kadra wicelidera czwartej ligi jest obecnie bardzo liczna. W zajęciach uczestniczy 24 – 28 zawodników. Trener Kupiec chce zgłosić do rozgrywek maksymalnie 22 graczy. Stad wiadomo już, że najsłabsi będą musieli opuścić drużynę. Już wcześniej zapadła decyzja, że czwarty bramkarz, Sebastian Michałek będzie musiał sobie szukać klubu. W środę będzie sprawdzany przez pionkowski Proch.

– Mogłem grać w Wulkanie, ale nie wiem, czy miałbym szansę gry w tym klubie. Chcę przede wszystkim występować na boisku – mówi Michałek.

Wyjaśniła się sprawa Oskara Bawora. Pomocnik ma ważną umowę z Bronią, ale na najbliższe pół roku musi znaleźć sobie nowy klub. Niewykluczone również, że z Broni będzie musiał odejść Daniel Grymuła. Pewny swojego miejsca nie może być Norbert Jarząbek, który wrócił z wypożyczenia z KS Warka i musi w najbliższych tygodniach udowadniać swoją przydatność do drużyny.

KONTUZJA KRUPY

Z Bronią trenuje trójka nowych zawodników, Partryk Krupa (Legion Radom), Piotr Sawicki (Zamłynie Radom) i Łukasz Ko-zieł (powrót z zagranicy). Dobre prezentuje się szczególnie ten ostatni i raczej załapie się do składu.

– Sawicki jest bardzo ambitny i dam mu jeszcze trochę czasu. Krupa z kolei pojechał na testy do Wisły Puławy i wrócił z kontuzją. Będzie mu ciężko znaleźć się w kadrze, ale jeszcze za wcześnie, aby go skreślić – dodaje szkoleniowiec.

W sobotę o godz. 11, Broń rozegra trzeci mecz sparingowy. W Radomiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Narutowicza 9 zmierzą się z Orliczem Suchedniów. Goście zajmują na półmetku siódme miejsce w świętokrzysko – małopolskiej trzeciej lidze.

PODOBNE WPISY