Czwarta liga sezonu 2016/17

Po sześciu sezonach z rzędu w trzeciej lidze,  znów spadliśmy do czwartej ligi. Na podsumowania i analizy tego co się stało przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz warto spojrzeć, jak będą wyglądały rozgrywki w nowym sezonie.

Jak stwierdził trener Różański na konferencji po ostatnim meczu, zawodnicy mają czas na określenie się, czy będę chcieli reprezentować Broń „być może w czwartej lidze”. Jeśli „być może” zmieni się w „na pewno”, to przyjdzie nam rywalizować w bardzo rozbudowanej lidze.   Czwarta liga mazowiecka będzie składała się z sezonie 2016/17 z dwóch grup po 20 drużyn. Rozgrywki rozpoczną się  prawdopodobnie już w pierwszy weekend sierpnia, w związku z dużą ilością drużyn czekać pewnie będzie spora liczba meczów w środy (dochodzą jeszcze rozgrywki pucharowe).
W sezonie 2017/18 miała nastąpić reorganizacja ligi – miała pozostać tylko jedna grupa. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zrezygnował z tego pomysłu w następnym sezonie nastąpi jedynie redukcja do 18 drużyn w każdej grupie.
O tym, które drużyy znajdą się w grupie południowej czwartej ligi  będziemy informować na bieżąco.
Na dzisiaj można być pewnymi, że w nasej- gurpie południiowej- grać będą: Oskar Przysucha, Energia Kozienice, Pilica Białobrzegi, mistrz radomskiej ligi okręgowej, Szydłowianka Szydłowiec, Orzeł Wierzbica, KS Warka (jeśli się utrzyma), Victoria Sulejówek (jeśli nie awansuje), Mszczonowianka (jeśli nie awansuje), Sparta Jazgarzew, KS Konstancin. KS Raszyn, prawdopodobnie Wigla Garwolin.

PODOBNE WPISY