Czy mecz z Włókniarzem dojdzie do skutku?

       To już nie primaaprilisowy żart, to coraz bardziej niepokojąca rzeczywistość. Przełożono już dwie kolejki rundy wiosennej, a prognozy pogody na najbliższy tydzień dają uzasadnione obawy, że także mecze zaplanowane na najbliższy weekend mogą nie dojść do skutku. Chyba najstarsi kibice nie pamiętają, aby rudna wiosenna zaczynała się w połowie kwietnia. Jeśli tak się stanie, organizator rozgrywek będzie miał coraz większy problem z ułożeniem kalendarza rozgrywek.
        W najbliższą sobotę Broń ma zagrać mecz z Włókniarzem w Zelowie. Niestety, wielkanocny śnieg, a także zapowiadane na środę i czwartek kolejne opady śniegu oraz temperatury w okolicach zera mogą spowodować, że boisko w Zelowie, jak i inne boiska trzeciej ligi wciąż nie będą nadawać się do gry.
       Co gorsza- pogoda w dniach przed meczem z Targówkiem w Radomiu, który ma odbyć się 13 kwietnia, według prognoz nie będzie lepsza. Na szczęście nie będzie sypał już śnieg. Mamy jednak nadzieję, że mecz z Targówkiem dojdzie do skutku- jeśli jednak nie- to pierwszym wiosennym meczem byłby pojedynek z …. Legionovią 17 kwietnia, z którą mieliśmy zagrać na inaugurację rundy.
       Gdyby sprawdził się czarny scenariusz i mecze w ten weekend nie odbyły się, ŁZPN- organizator rozgrywek będzie miał problem z ułożeniem kalendarza rozgrywek. Zostały już przełożone dwie kolejki na środy: 17 kwietnia ( Broń- Legionovia o 19.30) i 1 maja ( Broń- Orzeł). 24 kwietnia odbędzie się I runda Pucharu Polski na Mazowszu ( Broń gra z Wulkanem Zakrzew), a 8 maja grają w Pucharze łódzcy trzecioligowcy i prawdopodobnie zagrają też mazowieccy. W środy 22 maja i 5 czerwca odbędą się jeszcze dwie „regularne” kolejki, w związku z czym może być problem z zaplanowaniem jeszcze jednego środowego terminu. Rozwiązaniem może być wydłużenie rozgrywek, których zakończenie zaplanowano na 15 czerwca. Trzeba mieć nadzieję, że uda się już w tym tygodniu rozpocząć wiosenne mecze.

PODOBNE WPISY