Daiji Kimura nowym zawodnikiem Broni!

21-letni Daiji Kimura podpisał półroczny kontrakt i przynajmniej do czerwca będzie grał w naszym klubie. Zdaniem trenera Grzegorza Dziubka, Japończyk, który posiada również polskie obywatelstwo, powinien być sporym wzmocnieniem. Czekamy więc na kolejnych nowych zawodników i kolejne wzmocnienia.

Kimura urodził się w Japonii, ale wraz z rodziną sprowadził się do Polski i jego pierwszym klubem był Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W tym klubie debiutował jako 18-latek jeszcze, gdy Świt grał w drugiej lidze. Potem przeniósł się na krótko do Cracovii Kraków, ale grał głównie w rezerwach, natomiast w sezonie 2013/14 grał w barwach II-ligowej Calisii Kalisz, gdzie rozegrał ponad 20 spotkań i prezentował się bardzo dobrze. Trenerem w tym klubie był wówczas Grzegorz Dziubek, więc znał już Kimurę i nie musiał go zbyt długo testować.
Jesienią rozgrał wszystkie spotkania w barwach Rominty Gołdap w trzeciej lidze, zdobył siedem goli grając jako pomocnik. Należał do jednych z najlepszych piłkarzy trzeciej ligi warmińsko-mazurskiej.

PODOBNE WPISY