Deszczowe derby dla Broni

BROŃ - RADOMIAK 2:0 (0:0)

W rozegranym dziś derbowym meczu radomskiej ligi żaków z rocznika 1997 Broń pokonała Radomiaka 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Maciej Wójcik i Wiktor Kupiec.

Mecz został rozegrany przy stale padającym lodowatym deszczu i młodzi piłkarze obu drużyn zasłużyli na uznanie zarówno za grę w tak trudnych warunkach, jak i ambicję, jaką zaprezentowali na boisku. Broń była drużyną lepszą, stawarzającą groźniejsze sytuacje pod bramką przeciwnika. Nasi żacy już na początku mogli objąć prowadzenie – najpierw nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam, a chwilę później obrońca Radomiaka chcąc wybić piłkę, skierował ją głową w kierunku własnej bramki, a ta odbiła się od poprzeczki. Po bezbramokwej pierwszej połowie, prowadzenie dla Broni zdobył Maciej Wójcik po wykorzystaniu błędu obrony. Drugiego gola zdobył Wiktor Kupiec. Broń mogła wygrać ten mecz o wiele wyżej – trzykrotnie bramkarze Radomiaka wygrali pojedynki sam na sam, ponadto Witkor Kupiec ładnym technicznym strzałem z rzutu wolnego z osiemnastu metrów trafił w poprzeczkę. Gratulacje dla podopiecznych trenera Mariusza Leszczyńskiego i trzymamy kciuki w rozgrywkach ligowych.

Już w najbliższą niedzielę kolejne derby. Tym razem z rówieśnikami ze Struga zmierzą się nasi piłkarze z rocznika 1994. Początek meczu o godz.12.00 na boisku z naturalną nawierzchnią.

PODOBNE WPISY