Dlaczego Maciek wybrał Broń?

Maciej Czachór od kilku dni jest już zawodnikiem Broni Radom. Co ciekawe przed obecną rundą miał propozycje z dwóch drugoligowych klubów, ale jednak zdecydował się grać w klubie z radomskich Plant. Poniżej rozmowa z nowym obrońcą naszego klubu.

Jak to się stało, że trafiłeś do Broni. Pochodzisz z Gorzyc, mieszkasz w Warszawie, grałeś ostatnio w Bugu Wyszków i trafiłeś do Radomia. Jakby nie po drodze..

Polecił mnie mój poprzedni trener, Robert Podoliński. Wiem, że dobrze się znają z trenerem Arturem Kupcem. Dostałem telefon i przyjechałem. A szczerze mówiąc mogłem trafić zupełnie gdzie indziej.

No właśnie, czemu nie skorzystałeś z propozycji z wyższych lig?

Miałem ofertę z Olimpii Elbląg. Również kilka dni temu po sparingowym meczu ze Stalą Stalowa Wola rozmawiał ze mną trener tego zespołu, Sławomir Adamus. Związałem się jednak z Bronią, bo myślę, że na tym etapie mojej kariery jest to odpowiedni klub, którym mogę się rozwijać.

Jak przyjęli cię koledzy w Broni?

Ja jestem raczej otwartym człowiekiem i szybko nawiązuje nowe znajomości, więc z aklimatyzacją nie powinienem mieć problemów. Drużyna jest naprawdę fajna, panuje w niej świetna atmosfera i mnie odpowiada taki klimat.

Znałeś któregoś z zawodników wcześniej?

Osobiście nikogo. O Darku Kozubku wiele słyszałem wcześniej, wszak grał długo w ekstraklasie. Poza tym moi koledzy z Mielca mieli okazję grać w Koronie z Łukaszem Jamrozem i na jego temat trochę słyszałem od nich.

Przyszedłeś do klubu, który znajduje się w czołowce tabeli. Choć nikt głośno nie mówi o awansie, chyba siłą rzeczy przeszła ci taka myśl przez głowę, aby powalczyć z Bronią o drugą ligę.

– Oczywiście, ale poczekajmy niech zacznie się wiosna. W pierwszych sześciu kolejkach aż pięć meczów gramy na wyjazdach. Od wyników tych spotkań będzie wiadomo, czy mamy szansę na awans. Poza tym spodobało mi się w Broni to, że nie wywiera się na zawodnikach tak ogromnej presji. Wszystko jest tworzone spokojnie, z głową, można bez większego stresu myśleć o grze i treningu.

Powiedz czym zajmujesz się prywatnie

Jestem studentem drugiego roku na wydziale turystyki i rekreacji w Warszawie. Przez pewien czas prowadziłem nawet swoją działalność gospodarczą, ale uznałem, że jestem jeszcze w tak młodym wieku, że mogę trochę pograć w piłkę. Obecnie poszukuję mieszkania w Radomiu.

Maciej Czachór
Urodził się 15 marca 1989 roku. Ma 191 cm wzrostu, jest obrońcą. Wychowanek SMS Mielec. Grał również w Stali Mielec, Stali Gorzyce, Gwardii Warszawa i Bugu Wyszków. Zaliczył nieudane testy w Legii Warszawa. Jest kawalerem. Z Bronią Radom podpisał 1,5 roczny kontrakt.

PODOBNE WPISY