Do boju. Walczymy o lidera!

BROŃ RADOM - PILICA BIAŁOBRZEGI
Sobota, godz. 17 przy N9

Szykuje się fantastyczne piłkarskie widowisko. Będzie dobry mecz z udziałem kibiców obu drużyn. Nasz zespół zapowiada walkę o komplet punktów. Przy odrobinie szczęścia Broń może nawet zasiąść w fotelu lidera.Trzecioligowe derby regionu radomskiego zapowiadają się bardzo ciekawie. Pilica Białobrzegi jest beniaminkiem ligi. Zbudowano w tym klubie bardzo ciekawy zespół, choć jak wiadomo goście nie będą mogli zagrać w najmocniejszym zestawieniu. W kadrze drużyny są dwa byli zawodnicy Broni, Arkadiusz Oziewicz i Paweł Młodziński. Ten pierwszy nie zagra z powodu kontuzji, a drugi ostatnio siedział na ławce rezerwowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że Paweł wciąż darzony jest przez kibiców Broni wielką sympatią. Przez cztery lata był kapitanem zespołu.
Za nadmiar kartek pauzować będzie w szeregac gości Kamil Zimnicki. Z powodu kontuzji nie zagrają też Tomasz Ćwil i Marek Gołębiowski. Z urazami borykają się też Daniel Barzyński i Łukasz Jasikowsk i.

* * * 
– Wiemy, że Pilica boryka się z kłopotami kadrowymi, ale to są derby regionu. Naprzeciwko nas wyjdzie 11 ludzi, którzy zrobią wszystko, aby wygrać mecz. Dlatego my też podchodzimy do tego przeciwnika z pełną powagą – mówi Tomasz Dziubiński, trener Broni.

Nasz zespół przez cały tygodzień w spokojnej atmosferze przygotowywał się do sobotniej potyczki. Za kartki pauzowac będzie Damian Sałek. Nie zagra młodzieżowiec, Przemysław Wicik, a reszta graczy jest zdrowa i pali się do gry.

* * *
Na stadionie powinno zasiąść sporo kibiców, bo meczem interesuje się też spora grupa fanów Pilicy. Z kolei o naszych kibicach głośno jest ostatnio w całej Polsce. Są to na szczęście pozytywne informacje, bo oprawy robione przez fanów Broni są z pomysłem i klasą. My już wiemy, że w sobotę znowu zobaczymy coś pomysłowego, więc warto będzie przyjść.

* * * 
W XXI wieku Pilica z Bronią w ligowych meczach spotykała się osiem razy. Cztery razy zwyciężał nasz zespół, trzykrotnie wygrywał przeciwnik, a tylko raz był remis.

                                         BROŃ RADOM – PILICA BIAŁOBRZEGI
Sezon 2005/06 (V liga)             2:4                 0:1
Sezon 2006/07 (V liga)             6:1                 0:2
Sezon 2007/08 (VI liga)            2:1                 3:0
Sezon 2009/10 (IV liga)            3:0                 1:1