Dolcan zepchnie kogoś z III ligi?

Czy Dolcan Ząbki zagra w przyszłym sezonie w III lidze pod nazwą Ząbkovia? Czy to oznacza, że z trzeciej ligi spadnie jeden zespół więcej? Wówczas zajęcie ósmej lokat już teraz definitywnie przekreślałoby szansę na utrzymanie. O sprawie pisze portal mazowieckapiłka.pl

Tuż przed startem rundy wiosennej w I lidze z rozgrywek wycofał się Dolcan Ząbki. W przyszłym sezonie klubowi będzie przysługiwało miejsce w III lidze. Czy klub z tego skorzysta?

Na pytanie zadane we wstępie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Włodarze klubu wspólnie z miastem szukają środków na budowę III-ligowej drużyny na przyzwoitym poziomie. Wiele jednak wskazuje na to, że Ząbki znajdą miejsce w nowej III lidze. Niemal pewne za to jest, że klub powróci do historycznej nazwy – Ząbkovia i historycznego herbu. 

Czy zesłanie Dolcanu oznacza kłopoty dla III-ligowców z Mazowsza walczących o utrzymanie? Niekoniecznie. Mocno promowanym pomysłem jest umieszczenie Ząbkovii w makroregionalnej III lidze jako 19 zespołu. Wówczas nikt dodatkowo nie spadłby do IV ligi.

Źródło: MazowieckaPiłka.pl

PODOBNE WPISY