Droga po 30 tysięcy

Puchar Polski - I runda na szczeblu MZPN
ENERGIA KOZIENICE - BROŃ RADOM
Środa, godz. 16

Na dobrze znanym i lubianym przez nas stadionie w Kozienicach, rozegrany zostanie w środę mecz Pucharu Polski. Miejscowa Energia - lider czwartej ligi podejmie Broń Radom. Warto dodać, że zwycięzca rozgrywek na szczeblu mazowieckim otrzyma 30 tys. zł od PZPN.

Energia to obecnie główny kandydat do awansu do trzeciej ligi. Jak mocny jest ten zespół, mogliśmy się przekonać w dwóch letnich meczach sparingowych, który kozieniczanie wygrali 4:0 i 4:1. W tamtych spotkaniach w obu ekipach zagrała spora rzesza testowanych graczy i wyniki nie są adekwatne, co nie zmienia faktu, że naszą drużynę czeka ciężka przeprawa.

Trenerem kozienickiej ekipy jest dobrze znany przy N9 – Paweł Potent. W akcji zobaczymy byłych piłkarzy naszego klubu, Piotra Budzińskiego, Daniela Ciupińskiego i Bartłomieja Siwaka.

W naszym zespole znajdzie kilka zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Sokołem Aleksandrów. Kilku graczy potrzebuje odpoczynku, a kilku zasłużyło na swoją szansę. W meczu wystąpi czterech, lub pięciu juniorów.

– Absolutnie nie odpuszczamy Pucharu Polski i chcemy awansować do kolejnej rundy. Chcę dać szansę kilku młodym zawodnikom, aby zagrali od pierwszych minut – mówi trener Tomasz Dziubiński.

OD GODZ. 16 BĘDZIEMY PODAWAĆ WYNIK NA NASZEJ STRONIE.

Uwaga! Mecze Pucharu Polski można typować w Lidze Typera, więc warto o tym pamiętać, aby nie przegapić.