Duży sukces w Kozienicach

Dużym sukcesem zakończył się występ chłopców z Broni rocznika 2002. Całkiem niedawno drużyna wygrała prestiżowy Memoriał Władysława Kramczyka, zaś w niedzielę wygrała silnie obsadzony turniej w Kozienicach organizowany przez "Enea Wytwarzanie".

Relacja ze strony rocznika 2002:

Grupa A: Energia Kozienice, KS Raszyn, Polonia Warszawa, KS Piaseczno, Junior Radiom.
Grupa B: Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin, Broń Radom, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Granat Skarżysko Kamienna, Radomiak Radom.

Nasz zespół rozegrał w sumie sześc spotkań.Jeden mecz przegraliśmy,cztery razy odnieśliśmy zwycięstwo a w meczu finałowym w regulaminowym czasie był remis.
Pierwszym przeciwnikiem okazał się zespół Radomiaka Radom.Można powiedzieć ,że nasi zawodnicy tradycyjnie już pierwsze mecze turniejowe po prostu przesypiają i grają na stojąco.Drużyna zielonych bardzo szybko pokazała kto w tym pojedynku będzie górą.Swoją wolą walki,agresywnym sposobem gry oraz lepszą organizacją gry spowodowali ,że wygrali ten pojedynek a wynik brzmiał 1:3.(bramka Damiana Machajka)

Mazovia Tomaszów Mazowiecki to drugi nasz rywal na kozienickim turnieju.Tym razem poszło nam troszkę lepiej i po niezłej już grze wygraliśmy ten mecz 1:0( bramka Tomasz Oparcika).Każdy z kolejnych rywali był trudnym przeciwnikiem i z każdym grało się bardzo trudno.Jednak zarówno Motor Lublin jak i Granat Skarżysko musieli uznać naszą przewagę i oba te pojedynki wygraliśmy po 2:0(bramki Patryk Lis,Tomasz Oparcik,Kamil Kwiecień oraz Stanisław Malec)W tym momencie dzięki trzem wygranym w fazie grupowej awansowaliśmy z drugiego miejsca do półfinałów.Tutaj los zetknął naszych piłkarzy z zespołem KS Piaseczno.Wygrywając ten mecz 2:1(bramki Jakub Krzyżanowski,Damian Machajek) awansowaliśmy do wielkiego finału.W drugim półfinale zespół Radomiak Radom wygrał z Polonią Warszawa 2:0 i stało się jasne,że o zwycięstwo w turnieju znów przyjdzie nam walczyć z piłkarzami Radomiaka.

Mecz finałowy trwał 20 min( 2×10 min) i stał na wysokim poziomie.Obie drużyny doskonale zdawały sobie sprawę z tego jaka jest stawka tego pojedynku.Pierwsi gola strzelili i wyszli na prowadzenie zawodnicy Broni lecz zespół z Gołębiowa konsekwentnie dążył do wyrównania wyniku.Sztuka ta udała im się i po błędzie naszej obrony zdołali doprowadzić do wyrównania.Wynik remisowy pozostał już bez zmiany do końca regulaminowego czasu i czekało nas rozstrzygnięcie w postaci serii rzutów karnych.
Pierwszy do strzału podszedł nasz zawodnik Damian Machajek i pewnie pokonał golkipera przeciwnika.Następnie do strzału podszedł zawodnik zielonych ale jego strzał obronił dobrze dysponowany tego dnia Kozicki Kacper.Następnym strzelcem z naszego zespołu jest Tomasz Oparcik ale jego mocny strzał trafia w poprzeczkę.Kolejny strzał zawodnika Radomiaka trafia w słupek a Patryk Lis strzelając jako następny zapewnia nam zwycięstwo w wielkim finale.

Trzecie miejsce w Kozienicach zajął zespół Polonii Warszawa pokonując KS Piaseczno 2:1
Podsumowując występ naszego zespołu jeszcze raz przedstawiamy wyniki gier naszej drużyny oraz strzelców bramek;

Broń Radom-Radomiak Radom – 1:3
Broń Radom-Mazovia 1:0
Broń Radom-Motor Lublin 2:0
Broń Radom-Granat Skarżysko 2:0
Broń Radom -KS Piaseczno 2:1(półfinał)
Broń Radom-Radomiak Radom 1;1-rzuty karne 2:0(finał)

Strzelcy bramek;
Machajek Damian -3 bramki
Oparcik Tomasz,Kwiecień Kamil,Lis Patryk – po 2 gole
Krzyżanowski Jakub,Malec Stanisław – po 1 golu

W barwach Broni Radom wystąpili;
Kozicki Kacper,Nowacki Karol,Lis Patryk,Machajek Damian,Oparcik Tomasz,Kotlimowski Adam,Laskowski Jan,Krzyżanowski Jakub,Skorżyński Benedykt,Jeżak Wiktor,Malec Stanisław,Kwiecień Kamil oraz Banaczek Kacper.
Po rozegraniu obu półfinałów organizatorzy zaproponowali turniej żonglerki w którym udział mógł wziąć jeden zawodnik z każdej drużyny.Do tego zadania trener Siwak wyznaczył Kamila Kwietnia i jak się potem okazało był to bardzo dobry wybór.Kamil ze 195 odbiciami zajął 2 miejsce.Zwyciężył zawodnik Motoru Lublin,który odbił piłkę 223 razy.Obaj ci zawodnicy za swoje osiągnięcie nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami a zwycięzca dostał ponadto od organizatorów prezent w postaci piłki.
Na tym jeszcze nie koniec wyróżnień.Za najlepszego bramkarza turnieju uznano naszego golkipera Kozickiego Kacpra,który swoimi interwencjami zapewnił nam zwycięstwo w rzutach karnych.
Duże słowa uznania i podziękowania dla trenera Marka Siwaka i jego zawodników za tak udany występ w niedzielnym turnieju.W tym miejscu trzeba wspomnieć,iż na tym turnieju rok wcześniej nasz zespół wywalczył drugie miejsce.Wtedy nasza drużyna wystąpiła pod wodzą trenera Ireneusza Gorczycy.

PODOBNE WPISY