Dwa…

Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostały dwa tygodnie. Przed nami ostatnie finisze, dopinanie kadr zespołów oraz powoli – podsumowania okresu zimowego. Zapraszamy na przedostatni raport z przygotowań do rundy wiosennej.
     Wciąż czekamy na zachwycający pod względem gry i wyniku sparing naszej drużyny, możliwe, że nie doczekamy się, ale najważniejsze, abyśmy już od pierwszego ligowego meczu mogli cieszyć się ze zdobywanych punktów. Wszystko wskazuje na to, że kadra naszego zespołu nie zmieni się znacznie w porównaniu z jesienią, trudno spodziewać się jeszcze kogoś nowego w drużynie.
Wciąż sporo dzieje się za to u naszych rywali, w doniesieniach z przygotowań innych zespołów możemy czytać o nowych zawodnikach, którzy wzmacniają zespoły trzeciej ligi.
     WKS Wieluń pokonał 4:2 czwartoligową Wartę Działoszyn. Radomiak rozbił aż 5:0 Granat Skarżysko, zgłaszając gotowość do utrzymania pozycji lidera trzeciej ligi. W pojedynku trzecioligowców, Ursus pokonał 2:1 Świt Nowy Dwór Maz. Paryk Kamiński, bramkostrzelny pomocnik Ursusa przebywa na testach w Ruchu Chorzów. ŁKS pewnie pokonał 4:1 Zawiszę Rzgów i może pochwalić się pięcioma zawodnikami, którzy zimą dołączyli do tego zespołu. Z ciekawym przeciwnikiem zmierzył się Pelikan Łowicz, który uległ 1:2 Widzewowi Łódź. Sokół Aleksandrów pokonał 3:0 Borutę Zgierz, drużynę z Aleksandrowa wzmocni Rafał Serwaciński – wicekról strzelców trzeciej ligi ub. sezonu ( Zawisza Rzgów), który latem trenował z Bronią. Pilica Białobrzegi w środę pokonała 7:0 Mazura Karczew, a w sobotę wygrała 3:1 z KS Raszyn. Ważniejsze od wyników są kolejne wzmocnienia zespołu z Białobrzegów, który pozyskał Łukasza Kominka – podstawowego zawodnika II – ligowej Legionovii.
      Rezerwy Legii pokonały aż 8:0 Santos Świebodzin. Trudno powiedzieć w jakim składzie będzie grać Legia wiosną. Z jednej strony – najlepsi zawodnicy zostali wypożyczeni do innych klubów, z drugiej – po odpadnięciu z Ligi Europejskiej, w pierwszym zespole nie będzie już takiej rotacji i część zawodników będzie mogła występować w rezerwach. Nie wiadomo, gdzie będą rozgrywane mecze rezerw – władze Legii nie doszły do porozumienia z gminą Sulejówek w sprawie budowy akademii piłkarskiej i być może Legia całkowicie opuści podwarszawskie miasteczko.
      Start Otwock  przegrał 0:5 z Legionovią. Warta Sieradz zremisowała 1:1 z Nerem Poddębice. Po serii zwycięstw z drużynami z niższych lig, rezerwy Pogoni zostały pokonane przez Olimpię Zambrów, która wygrała 1:0. Lechia Tomaszów Maz. pokonała 2:0 KS Paradyż. Pogoń Grodzisk Maz. ciągle się wzmacnia, dołączył do niej kolejny doświadczony zawodnik – Mateusz Sołtys, który grał m.in., w Sandecji i Legionovii. Pogoń uległa 0:1 KS Konstancin. Z wymagającym przeciwnikiem zmierzyła się Polonia Warszawa, która przegrała 0:3 z Dolcanem Ząbki. Drużyna z Warszawy pozyskała całą grupę nowych zawodników, ale ma ją opuścić Adam Czerkas, który prawdopodobnie odejdzie do Legionovii. Omega Kleszczów przegrała w derbowym sparingu 2:4 z rezerwami GKS Bełchatów.

PODOBNE WPISY