Grali nasi rywale

Patrząc na ruchy kadrowe oraz wyniki największych rywali Broni Radom w walce o awans do trzeciej ligi, można wysnuć wnioski, że o zwycięstwo w lidze nie będzie nam łatwo. Na uwagę zasługują dobre mecze i wyniki z udziałem Mazowsza Grójec. Nie źle radzi sobie lider ze Zwolenia. Skutecznością popisują się również gracze Mszczonowianki Mszczonów.

Ekipa Mazowsza poradziła sobie na wyjeździe z liderem północnej IV ligi, Ursusem Warszawa. Rozstrzelał się Damian Wojtulewicz, napastnik, który jesienią zawodził. Trafił dwukrotnie do bramki Ursusa, w którym…jeszcze niedawno grał. W bramce Mazowsza przez 45 min bronił były golkiper Broni, ostatnio grający w Pilicy Białobrzegi, Konrad Kapusta. Warto jeszcze dodać, że w minioną środę ekipa z Grójca zremisowała ze Startem Otwock. Co prawda drużyna z Otwocka zagrała w osłabionym składzie, ale mimo tego remis z drugoligowcem robi wrażenie.

Lider tabeli Zwolenianka w 15-osobowym składzie zagrała w Puławach z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska. Drużyna Pawła Potenta do przerwy prowadziła 2:0, a mogła prowadzić znacznie wyżej. Nowym zawodnikiem jaki zadebiutował w Zwoleniance był Michał Majewski z Radomiaka.

Bez swoich czołowych zawodników, Dariusza Rolaka i Konrada Romańskiego, nadal mocna jest drużyna Mszczonowianki Mszczonów. Co prawda Pelikan II, zajmujący ostatnie miejsce w łódzkiej czwartej lidze nie był wymagającym rywalem. Zadebiutowali niedawno w Mszczonowiance Zbigniew Obłuski (Amur Wilga i KS Piaseczno ostatnio) oraz Robert Wilk. Ten ostatni ma 40 lat, a za sobą 294 mecze w ekstraklasie między innymi w barwach takich klubów jak Górnik Zabrze, GKS Bełchatów, Widzew Łódź.

W meczach sparingowych dobrze radzi sobie grodziska Pogoń. Jedyny jesienny pogromca Broni, wygrał w Zielonkach z tamtejszym Naprzodem.

Nasz pierwszy wiosenny rywal, czyli UKS Łady nie błyszczy jak na razie. W derbach gminy z grającym w klasie okręgowej KS Raszyn, Ładom nie udało się wygrać, choć to raszynianie grali w osłabionym składzie.

Pilica Białobrzegi w mocno przemeblowanym składzie pokonała Proch Pionki. Wynik mógłby wskazywać, że białobrzeżanie mieli przygniatającą przewagę, ale na boisku aż takiej różnicy widać. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą przy Narutowicza 9.

Kozieniczanie nie sprostali liderowi IV ligi śiętokrzyskiej i przegrali z rezerwami KSZO. Wulkan nadal gra fatalnie. Po porażkach z Oronką Orońsko i zespołem Centrum Radom, zespół z Zakrzewa tylko do przerwy dorównywał juniorom z ul. Struga.

KS Raszyn – UKS Łady 4:3 (2:0)

Ursus Warszawa – Mazowsze Grójec 2:4 (2:2)

Zwolenianka Zwoleń – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (2:0).

Naprzód Zielonki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:1)

Pilica Białobrzegi – Proch Pionki 5:2 (2:1)

KS Warka – Plon Garbatka 5:1 (2:0)

Pelikan II Łowicz – Mszczonowianka Mszczonów 0:6 (0:2)

KSZO II Ostrowiec – KS Kozienice Janików 4:2 (1:0).

Radomiak Radom (juniorzy) – Wulkan Zakrzew 3:1 (0:1).

PODOBNE WPISY