III Memoriał. Po piłkarsku uczcimy pamięć

Zdzisław Miłkowski 55 lat swojego życia powięcił dla Broni Radom. Nigdy nie pytał co klub zrobił dla niego. wręcz przeciwnie, to on zawsze coś robił dla klubu. Przez wiele lat piłkarz naszego klubu, z krótką przerwą przymusową na wojsko. Potem trener, niemal każdej kategorii wiekowej aż po seniorów. Dziś już nie ma tak wspaniałych ludzi. W sobotę warto przyjść na III Memoriał Zdzisława Miłkowskiego. Trzeba zajrzeć choćby na kilka chwil, aby dać szacunek człowiekowi, dla którego Broń była sensem życia.

KIM BYŁ ZDZISŁAW MIŁKOWSKI? PRZECZYTAJ NASZE WSPOMNIENIE TUTAJ
ZOBACZ ARCHIWALNE ZDJĘCIA TUTAJ

Czytaj w rozwinięciu

Zaczynamy już o godz. 9. Pierwotnie plan był taki, aby zawody rozegrać dwudniowe, częściowo na głównej płycie, ale na przeszkodzie najpierw stanął Półmaraton Radomskiego Czerwca, a niedawno baraże o I ligę Radomiaka z Bytovią. Ostatecznie mecze odbędą się na sztucznym boisku, i trawiastym bocznym. Wierzymy, że ranga memoriału nadal będzie wysoka, a poziom sportowy będzie tego odzwierciedleniem.

Zagrają dwie drużyny Broni Radom. To chłopcy, którzy swoją przygodę z piłką zaczynali właśnie na treningach Zdzisława Miłkowskiego. Oprócz nich młodzi piłkarze Mazowsza Grójec, podopieczni Konrada Głowki, który też niegdyś wiele lat trenował pod skrzydłami Pana Zdzisława. Patronat honorowy nad imprezą sprawują, Prezydent Radomia Radosław Witkowski,
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

PODOBNE WPISY