Inni już zaczęli…

W poniedziałek odbędzie się pierwszy trening naszej drużyny. Część naszych rywali rozpoczęła już przygotowania do rundy wiosennej. W kilku klubach trwa „odliczanie wsteczne”- skreślanie kolejnych piłkarzy z listy zawodników, także kilka drużyn ma nowych trenerów.
      W minionym tygodniu treningi wznowił Radomiak, a w drużynie pojawił się Patryk Wolski, który być może wróci na Struga z Lecha Poznań. W Pelikanie Łowicz dwa znaczene ubytki – z zespołu odszedł Maciej Wyszogrodzki, od lat związany z klubem z Łowicza oraz Damian Nowak, piłkarz mający w swoim dorobku grę w ekstraklasie. O wiele większe zmiany w ŁKS Łódź – nowym trenerem jest Marek Chojnacki, z drużyną pożegnali się doświadczeni zawodnicy: Krzysztof Adamski, Arkadiusz Mysona i Adrian Kasztelan. Na treningu ŁKS-u pojawił się łodzianin, Michał Kołba, który jesienią stał w bramce Pogoni Grodzisk Maz.
        Poważne zmiany czekają także rezerwy Legii Warszawa. Nie zagra już w niej Arkadiusz Piech- najdroższy zawodnik trzeciej ligi
 m.in. zdobył gola w meczu z Bronią). Piłkarz ten został wypożyczony do GKS-u Bełchatów. Z zespołu mają odejść zawodnicy z rocznika 1994, którzy mają być wypożyczeni do innych klubów. W Sokole Alkesnadrów Łódzki testowani są młodzi zawodnicy Widzewa dla których nie znalazło się miejsce w pierwszoligowej drużynie.
      We wtorek zaczną zajęcia piłkarze Pilicy Białobrzegi. Już dzisiaj wiadomo, że z drużyny ubędzie bramkarz Adam Bolek – nowy burmistrz Białobrzegów, ale także Paweł i Przemysław Jakubiakowie, a Kamil Matulka przebywa na testach w jednym z klubów z wyższych lig. Nowego trenera ma Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Marek Papszun ma poprwaić miejsce zespołu w tabeli, na razie jednak w drużynie Świtu nie pojawił się żaden nowy zawodnik. Za to wraz ze zwolnionym trenerem Igorem Gołaszewskim, z zespołu odszedł jego syn Adam. W rezerwach Pogoni Siedlce nie zagra już Wojciech Wocial, z którym pożegnał się siedlecki klub. Druga drużyna Pogoni może mocno zmienić się w ślad za zmianami w pierwszej drużynie, którą objął trener z Hiszpanii.
      Nowym trenerem Startu Otwock został człowiek z radomskich Plant, Bartosz Bobrowski, znany z sympatii do naszego klubu. Bartosz będzie grającym trenerem drużyny z Otwocka. Dotychczasowy trener OKS, Marek Końko został szkoleniowcem Polonii Warszawa w miejsce Dariusza Dźwigały (Dolcan Ząbki). I właśnie w Polonii także nastąpiły spore zmiany. Odeszło pięciu podstawowych zawodników (Stec, Szymanek, Tyburski, Lemanek, Klepczyński), jak wspomniano wcześniej – zmienił się trener, przed którym trudne zadanie utrzymania „Czarnych Koszul” w trzeciej lidze i to najprawdopodobniej z uzupełnieniami drużyny jedynie w postaci zawodników z zespołu wicelidera Centralnej Ligi Juniorów.
     Z Omegi Kleszczów odszedłli: doświadczony Mariusz Solecki ora Hubert Górski, który w poprzednich sezonach dawał się we znaki naszej drużynie. Dawdi Berg jest testowany przez Kotwicę Kołobrzeg.  WKS Wieluń opuściło ośmiu zawodników, którzy występowali jesienią, na ich miejsce testowani są piłkarze z niższych lig.