Intensywna zima w Broni. Czy będą efekty?

W sobotę minie 118 dni od ostatniego ligowego pojedynku. Wszyscy jesteśmy już zgłodniali walki o ligowe punkty. Podczas zimowej przerwy nikt jednak w klubie nie zapadł w zimowy sen. Wręcz przeciwnie wiele się działo i trochę się zmieniło. Przypomnijmy sobie w telegraficznym skrócie to co działo się w seniorskim zespole podczas ostatnich czterech miesięcy.

15 listopada Broń rozegrała ostatni jesienny mecz ligowy. Nastroje podczas zimowej przerwy byłyby znacznie lepsze gdyby nasz zespół w meczu z KS Kozienice Janików strzelił choćby jednego gola. Wówczas Broń spędziłaby zimę na fotelu lidera. A tak, do pierwszej wiosennej kolejki przystępujemy z drugiego miejsca ze stratą jednego punktu do Zwolenianki Zwoleń.

Tuż po zakończeniu rundy jesiennej trener Artur Kupiec wybrał się do Katowic na dwudniowe seminarium, które prowadził Shad Forsythe, specjalista od przygotowania fizycznego, na stałe współpracujący z reprezentacją Niemiec. Być może nauki wyniesione z tamtego seminarium sprawiły, że okres przygotowawczy wcale nie był taki morderczy i nie potrzeba było organizowania zgrupowania, aby dobrze przygotować zespół? Na te pytania odpowiedzi poznamy po zakończeniu sezonu. Faktem jest, że większość zawodników podkreślała, że spora część treningów i ćwiczeń jest o wiele ciekawsza.

Jeszcze w listopadzie region radomski obiegła informacja, że Broń zainteresowana jest Grzegorzem Piechną. Luźne rozmowy z popularnym „Kiełbasą” tak szybko jak się zaczęły, to tak szybko się zakończyły, a zawodnik wywędrował do Grecji.

15 stycznia nasi piłkarze spotkali się na pierwszym treningu. Już wtedy wiadomo było, że z klubem rozstaną się Marcin Cieślik i Adrian Ziętek, którzy podjęli studia. Jedynym zawodnikiem, który się pojawił na tych zajęciach był wychowanek Legionu Radom, Patryk Krupa. W kolejnych dniach pojawili się Łukasz Kozieł (powrót spoza granic), Łukasz Drdzeń (Alit Ożarów), Piotr Sawicki (Zamłynie Radom). Do zespołu powrócił Norbert Jarząbek z KS Warka.

W pierwszym sparingowym meczu Broń pokonała w dobrym stylu III – ligowy zespół Mazura Karczew 2:0. Nie błysnął Drdzeń i pożegnał się z zespołem. Krupa z kolei szukał szczęścia w Wiśle Puławy.

W kolejnym spotkaniu Broń zremisowała bezbrakowo z Juventą Starachowice. Ten mecz przejdzie do historii z jednego względu. Koszulkę Broni przywdział na 45 minut Cezary Czpak i choć zaliczył przeciętny występ to narobił sobie…wrogów.

Z Orliczem Suchedniów również padł remis. Ten mecz oglądał Dariusz Kozubek, pozyskaniem którego już długo wcześniej interesowała się Broń. Kilka dni później zadebiutował w ekipie Broni w jedynym wyjazdowym meczu z Żyrardowianką. Bardzo dobrze zagrał w potyczce z KS Piaseczno. Wicelidera trzeciej ligi Broń ograła 5:1, a wspomniany Kozubek zaliczył asystę i zdobył jednego gola. Po tym spotkaniu nabawił się kontuzji i przez kolejny tydzień nie trenował.

Broń po wygranych spotkaniach najwyraźniej poczuła się zbyt pewnie, bo w pojedynku z Ceramiką Opoczno (2:3) w ciągu sześciu minut straciła trzy gole i do końca spotkania nie udało się już odrobić tych strat.

Broń w kolejnym meczu pewnie pokonała 3:0 skarżyski Granat. Wynik jednak pozostał głęboko w tle, bo znacznie głośniej komentowano decyzję dotyczącą Andrzeja Drachala i Daniela Grymuły, którym zezwolono szukać sobie nowych klubów. Ponadto Pawła Kocona zdecydowano się wypożyczyć do Polonii Iłża. Wiadomo, że każdy z tych zawodników miał w ostatnich latach potężny wkład w sukcesy i rozwój Broni, ale nad decyzją trenera możemy dyskutować w czerwcu.

Na miejsce wymienionych pojawili się Kozubek oraz młodzieżowiec z Nidy Pińczów, Wojciech Jagodziński. W ostatnim spotkaniu zamiast sparingu z GLKS Nadarzyn, obserwowaliśmy niemoc strzelecką drużyny w pojedynku z niżej notowaną Powiślanką Lipsko.

Tak oto wyglądało 118 ostatni dni w seniorskiej drużynie Broni. Pracy było sporo i teraz czekamy na efekty w postaci awansu do trzeciej ligi.

Mecze Sparingowe
BROŃ RADOM – Mazur Karczew 2:0 (1:0).
W. Kupiec 22, R. Rogala 62

BROŃ RADOM – Juventa Starachowice 0:0.

Broń Radom – Orlicz Suchedniów 1:1 (0:0)
Rogala 87 z karnego.

Żyrardowianka Żyrardów – Broń RADOM 0:4 (0:1),
Kocon 2, Rogala, Kościelniak

Broń Radom – KS Piaseczno 5:1 (2:0).
Kozubek, Ciupiński, Rogala, Boguś, Chudziński

BROŃ RADOM – ORZEŁ WIERZBICA 3:1 (1:0).
Kośmicki, Grymuła, Rogala z karnego

BROŃ RADOM – CERAMIKA OPOCZNO 2:3 (2:3)

Rogala 2

BROŃ RADOM – GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA 3:0 (1:0).
Dziubiński, Doliński, Chudziński.

BROŃ RADOM – POWIŚLANKA LIPSKO 0:0.

Meczów sparingowych – 9
Zwycięstwa – 5
Remisy 3
Porażki 1
Bramki: 20:6

Strzelcy:
7 – Rogala,
2 – Chudziński, P. Kocon,
1 – Kośmicki, Grymuła, Dziubiński, Doliński, W. Kupiec, Kościelniak, Kozubek, Ciupiński., Boguś,

PODOBNE WPISY