IV liga- kto jest kim?, cz.1

Poznaliśmy skład grupy południowej czwartej ligi, w której w najbliższym sezonie zagra Broń Radom. Grupa i sezon będą bardzo ciekawe. W grupie zagra 20 drużyn, w tym: pięciu spadkowiczów z trzeciej ligi, czterech beniaminków i jedenaście drużyn z grona dotychczasowych czwartoligowców. Aż osiem drużyn pochodzi z regionu radomskiego.  Przedstawiamy krótkie dossier każdego z rywali. Dzisiaj część pierwsza- spadkowicze i czołówka IV ligi minionego sezonu.

 

                Pilica Białobrzegi – z tym rywalem toczyliśmy bardzo zacięte pojedynki, w trzecioligowych konfrontacjach udało się wygrać z Pilicą tylko raz, a mamy w pamięci wiosenną wstydliwą porażkę 2:4. Według naszych wiadomości klub z Białobrzegów będzie starał się o jak najsilniejszą drużynę na nowy sezon. Już na pierwszym treningu pojawiło się trzech piłkarzy Oskara (Skałbania, Jaworski, Kornacki) i jeden z Energii Kozienice (Stanisławski), wszyscy mają zostać zawodnikami Pilicy. Czekają nas bardzo emocjonujące mecze z silnym zespołem z Białobrzegów, a wstępem będzie sparing pomiędzy Bronią a Pilicą zaplanowany na 27 lipca.

               Oskar Przysucha – także znana nam drużyna z poprzedniego sezonu. Na razie- poza informacjami o ubytkach nie mamy żadnych informacji o przygotowaniach Oskara do IV ligi. Niezależnie od składu w jakim wystąpi Oskar, można być pewnym, że przeciw Broni zagra z wielką ambicją- podobnie jak w trzeciej lidze.

               Energia Kozienice– trener Artur Kupiec przejmując zimą drużynę miał budować skład na czwartą ligę. Wysokie porażki w rundzie wiosennej nie dają do końca pewności, że będzie to silny czwartoligowiec, ale jak pokazał wiosenny mecz z Bronią, przeciw naszej drużynie Energia zagra z dużym zacięciem.

               Start Otwock– zespół z Otwocka z dużymi kłopotami zakończył rundę wiosenną, grając w dużej mierze amatorami z rezerw i juniorami, ale pamiętamy, że punkt w meczu ze Startem uratowaliśmy w doliczonym czasie gry. Jak będzie ze Startem w IV lidze? Tego chyba nie wie nikt- raczej nie zanosi się, by był silniejszy niż wiosną.