Jak postanowili, tak zrobili. Niech żyje KKS!

KKS 1926 Broń Radom - pod taką nazwą powstał kolarski klub, tradycją nawiązujący do Broni Radom, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w regionie radomskim. 21 marca odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, podczas którego wybrano prezesa i nowe władze. Dokładnie w jubileusz 90-lecia Broni!

Prezesem kolarskiej Broni został Jarosław Buzała. Jego zastępcą, Michał Ziułek, a skarbnikiem Jarosław Kleczaj. Warto dodać, że członkiem honorowym klubu został Stefan Borucz, przez wiele lat wybitny trener, wychowawca wielu pokoleń wspaniałych kolarzy Broni.

Kolarski klub poczatek ma już za sobą. Ma też zawodników, bo kilkanaście osób jeździ na szosie i torze oraz w zawodach mtb.
– W przyszłym roku planujemy urochomić sekcję dla dzieci i młodzieży. Wszystko będzie zależne od pomocy władz miasta i sponsorów, których serdecznie zapraszamy do współpracy. Radom ma wspaniałem tradycje kolarskie i chcemy je kultywować. Planujemy też reaktywować coroczne kryterium w Radomiu, choć nie wiem, czy w tym roku uda nam się to zrobić – powiedział nam świeżo upieczony prezes Jarosław Buzała.  

Wkrótce kolarze utworzą swój własny fanpage na facebooku, gdzie będzie można więcej dowiedzieć się na temat sekcji kolarskiej Broni.

Na zdjęciu Jarosław Buzała