Jakie zmiany czekają nas w nowym sezonie

Za niespełna dwa tygodnie rusza nowy sezon w trzeciej lidze. Broń Radom grać będzie w grupie 1 z zespołami czterech województw - mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko mazurskiego. Nie jest to taka sama III liga jak dwa lata temu. Sporo zmian w przepisach dotyczy naszą drużynę, porównując choćby ostatni sezon. Mazowiecki ZPN, który będzie prowadził rozgrywki, opublikował regulamin rozgrywek. Chcemy kibicom przybliżyć zmiany jakie dotyczą naszą drużnę.

Nowy sezon to przede wszystkim liga złożona z 18 zespołów. Mistrz awansuje do drugiej ligi i nie musi rozgrywać niepoważnych barażów, tak jak to ma miejsce w 4 lidze.
Z trzeciej ligi spadnie co najmniej trzy zespoły, a liczba spadkowiczów może się zwiększyć, jeśli z drugiej ligi spadnie do naszej grupy któraś z drużyn (Znicz Pruszków, GKS Bełchatów, Radomiak Radom, Pogoń Siedlce, Widzew Łódź).

Do każdego klubu może być potwierdzonych i uprawnionych dowolna liczba zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej, przy czym w każdym meczu w ramach rozgrywek III ligi gr 1 może występować równocześnie na boisku tylko jeden zawodnik – cudzoziemiec spoza obszaru Unii Europejskiej. To dlatego trener Artur Kupiec stanął przed dylematem – Wiktor Putin, czy Maksim Kventsar. W ubiegłym roku mogło grać dwóch.

W drużynie przez 90 minut będzie występować co najmniej dwóch młodzieżowców (rocznik 1998). W poprzednim sezonie przepis o młodzieżowcach nie obowiązywał. Dla trenera Artura Kupca to również przymus przebudowania kadry, aby znaleźć dwa miejsca na boisku. Dlatego szybka decyzja, że w kadrze znaleźli się tacy gracze jak Paterek, Możdżonek, Góźdź, Winiarski, Pietralski, Machajek, a być może jeszcze dołączy ktoś z zawodników rocznika 2002.

W nowym sezonie trener będzie mógł dokonać czterech zmian. W poprzednim sezonie mógł ich dokonać nawet siedem.

PODOBNE WPISY