Jechać, zrobić swoje i przywieźć punkty

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - BROŃ RADOM
niedziela, godz.. 11 stadion w Tomaszowie Maz.

Już w niedzielę piłkarze radomskiej Broni rozegrają kolejne spotkanie o trzecioligowe punkty. Na stadionie w Tomaszowie Mazowieckim, lider podejmie wicelidera. Dla naszych piłkarzy nie będzie to najważniejszy mecz ostatnich lat, szlagier wszechczasów. Nasi piłkarze jadą jak na każdy kolejny mecz i chcą zagrać choćby tak jak z Kutnem. Na lidera nie trzeba się szczególnie sprężać. Trzeba jechać, zrobić swoje i przywieźć komplet punktów.

Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby przekonać się z kim mają do czynienia piłkarze Broni. Lechia to jeden z faworytów do mistrzostwa w naszej grupie trzeciej ligi, zespół mocny, oparty na doświadczonych graczach, ale obiektywnie przyzna-jąc nie jest to drużyna, przed którą Broń może „pękać”. Jednego jesteśmy pewni, że szykuje się emocjonujące widowisko.

W tym roku Lechia obchodzi 90 rocznicę istnienia i władze tego klubu nabrały apetytu na awans do drugiej ligi. W bramce Lechii występuje Artur Holewiński, niegdyś golkiper Widzewa Łódź, który miał też epizod w MG MZKS Kozienice. W kadrze jest też Przemysław Morgaś, wychowanek Powiślanki Lipsko, który swego czasu był na testach w Broni. Najbardziej znaną postacią jest rzecz jasna Grzegorz Piechna, były reprezentant Polski, były król strzelców ekstraklasy. Jego partnerem w ataku jest Marcin Mirecki, zawodnik pozyskany z czwarto ligowego KS Paradyż, który zdobył ponad 40 bramek w całym sezonie.

Właśnie Piechna i Mirecki w tym sezonie należą do najskuteczniejszych graczy Lechii. W tomaszowskiej jest też grono może mniej znanych, ale równie wartościowych graczy, na których Broń musi uważać.

Jeśli chodzi o nasz zespół, to raczej wielkich zmian w wyj-ściowej jedenastce nie będzie. W tej kwestii trener Tomasz Dziubiński ma jeszcze czas do namysłu. Wszak nie wiadomo, czy od pierwszych minut wyjdzie w bramce Norbert Wnukowski, czy też szanse debiutu otrzyma Kevin McMullen. Czy w środku pomocy zagramy bardziej defensywnie i wyjdzie Paweł Ankurowski. Czy będą zmiany w duecie napastników i czy Łukasz Ślifirczyk zadebiutuje zmieniając kogoś w formacjach ofensywnych. O tym wszystkim przekonamy się dopiero przed pierw-szym gwizdkiem.
W dwóch poprzednich spotkaniach Broń wygrała 2:0 z Lechią w Radomiu, zaś w rewanżu było 1:1
Początek relacji live z meczu Lechia – Broń około godz.. 10.45 na naszym portalu.

PODOBNE WPISY