Jeden…

Już w najbliższą sobotę piłkarze Broni wybiegną na boisko by rozegrać pierwszy mecz. Zakończyły się przygotowania do rundy wiosennej. W miniony weekend zostały rozegrane ostatnie sparingi, teraz czas na ligę. Przygotowaniom Broni będzie poświęcone osobne podsumowanie, tutaj skupimy się na rywalach. Biorąc pod uwagę to co działo się zimą u naszych rywali, warto dobrze rozpocząć rundę wiosenną…
       Ostatni sparing tchnął nieco więcej optymizmu, cieszą dwie bramki Piotra Nowosielskiego, który może przypomni sobie jesienną serię, gdy w sześciu kolejnych meczach zdobył siedem goli. Porównując to, co działo się zimą w zespołach rywali, można zauważyć, że Broń jest drużyną w której zaszły chyba najmniejsze zmiany personalne. Nie można powiedzieć tego o naszych pierwszych czterech rywalach ligowych, w których zaszły poważne zmiany i raczej nie będą silniejsi niż jesienią.
       WKS Wieluń pokonał 3:1 Gaz Galewice, drużynę grającą w sieradzkiej lidze okręgowej. Zimą z Wielunia odeszło kilku podstawowych zawodników, na ich miejsce przyszedł Paweł Baraniak z II – ligowego Rakowa Częstochowa i dwóch młodzieżowców z Łodzi. Wydaje się, że Wieluń, praktycznie ostatnia drużyny ligi jest słabszy niż jesienią, ale trzeba uważać – bowiem zimą nie przegrał ani jednego meczu sparingowego.
      Dużą niewiadomą są także rezerwy Legii. Zimą wypożyczono do innych klubów kilku podstawowych zawodników tej drużyny, uzupełniono młodymi piłkarzami z rocznika 1996. Wprawdzie odpadnięcie z Ligi Europejskiej spowoduje, że w ekstraklasie Legia będzie grać w bardziej stabilnym składzie niż ostatnio i więcej zawodników może trafić do rezerw. Możemy mówić o tym razem pewnym szczęściu – po meczach z naszpikowanymi zawodnikami pierwszej drużyny meczami z rezerwami Widzewa, Bełchatowa, czy właśnie Legii, tym razem raczej nie grozi nam gra przeciw zawodnikom z ekstraklasy. 22 marca ( niedziela) o g.18.00 Legia gra klasyk z Lechem Poznań, w związku z tym trudno będzie się spodziewać zawodników z szerokiej kadry w meczu z Bronią. W ostatnim sparingu rezerwy Legii pokonały 2:1 Świt Nowy Dwór Maz., którego skład nie zmienił się znacznie podczas zimy.
Trzeci nasz wiosenny rywal Start Otwock także mocno zmienił swój skład podczas zimy. Odszedł trener Marek Końko, razem z nim do Polonii Warszawa odeszło kilku zawodników, inni także znaleźli nowych pracodawców, a zespół trenera Bartosz Bobrowskiego został uzupełniony zawodnikami z niższych lig. W sobotę Start pokonał 7:1 KS Teresin grający w lidze okręgowej.
       Chyba jeszcze większe zmiany zaszły w Pilicy Białobrzegi. Zimą opuściło zespół siedmiu podstawowych zawodników, przybył Łukasz Kominiak z Legionovii, dwóch zawodników z regionu radomskiego oraz włączono do zespołu kilku juniorów. Mimo tych zawirowań i wąskiej kadry Pilica bardzo dobrze radził sobie w sparingach. Taki zestaw pierwszych rywali Broni daje naszej drużynie szansę na dobry początek wiosny. Wszystko w nogach naszych zawodników.
      Radomiak postawił przede wszystkim na uzupełnienie zespołu młodzieżowcami, na końcu przygotowań do zespołu został zatwierdzony Patryk Wolski. Ostatni mecz Radomiak wygrał 2:1 pokonując w Lublinie miejscowy Motor. Również wicelider postawił na uzupełnienia młodzieżowcami – z czterech piłkarzy, którzy zasilili drużynę Ursusa, trzech to właśnie młodzieżowcy z niższych lig. W sobotę Ursus 3:0 wygrał z Polonią Warszawa. „Czarne Koszule” także doświadczały zimą dużych zmian kadrowych – w ostatnim tygodniu zespół opuścił Adam Czerkas, a dołączył do niego Litwin Nakrosius, który grał w II lidze w Stali Rzeszów.
      Pelikan Łowicz, podobnie jak Broń nie zmienił znacznie składu. W ostatnim sparingu pokonał 6:0 Orła Nieborów. ŁKS pożegnał się zimą z kilkoma najbardziej doświadczonymi zawodnikami, szukając później zmienników. Czas pokaże, jaka będzie ich wartość. W sobotę ŁKS pokonał 2:1 Sokoła Aleksandrów, a gola dla ŁKS zdobył Brazylijczyk Martins. Sokół także będzie grał w składzie podobnym do tego z jesieni. Warta Sieradz pozyskała zimą czterech zawodników, kończąc przygotowania do zimy pokonała 4:0 Włókniarza Pabianice.
     Pogoń II Siedlce wygrywała z drużynami z niższych lig, na koniec zremisowała 1:1 z Orlętami Radzyń Podlaski. Trudno powiedzieć, jaka będzie siła rezerw Pogoni, zimą krążyły pogłoski o wycofaniu tej drużyny z rozgrywek. Lechia Tomaszów w ten weekend rozegrała dwa sparingi-, remisując 2:2 z Polonią Piotrków Tryb oraz przegrywając 2:4 z piłkarzami szerokiej kadry GKS Bełchatów. Pogoń Grodzisk Maz. będzie walczyć o utrzymanie i sprowadziła w tym celu kilku zawodników. Maciej Tataj został nieoficjalnym królem strzelców zimowych sparingów. W wygranym 4:2 przez Pogoń meczu z Przyszłością Warszawa strzelił trzy gole i nie był to jedyny hat trick tego piłkarza tej zimy. Znajdująca się z tyłu stawki Omega Kleszczów przegrała na 1:2 z Zawiszą Rzgów i w takiej formie Omega może mieć duże problemy z utrzymaniem w lidze.

PODOBNE WPISY