Jedziemy po wygraną

ORZEŁ WIERZBICA - BROŃ RADOM
Sobota godz. 15, stadion w Wierzbicy

Bardzo ciekawie zapowiada się wiosenny start ligowy dla naszego zespołu. Już w sobotę na boisku w Wierzbicy, Broń zmierzy się z miejscowym Orłem. Jedziemy po wygraną, ale gospodarze zapowiadają walkę do upadłego i dziś trudno wskazać faworyta. Mecz będzie emocjonujący, a piłkarze proszą fanów Broni o wsparcie dopingiem.

Jesienią Broń wygrała 2:1 w Kozienicach. Wierzbiczanie nie wykorzystali w drugiej połowie rzutu karnego. Wynik ten był niespodzianką, bo naszpikowany wieloma znanymi i doświadczonymi graczami ekipa Orła była faworytem potyczki.

Podopieczni trenera Józefa Antoniaka, to teraz zupełnie inny zespół. Szereg graczy odeszło zimą. Ubyli (dane „Echo Dnia”): Łukasz Jamróz, Mateusz Dziubek, Paweł Mech, Damian Czarnecki (koniec wypożyczeń z Korony Kielce), Cezary Czpak (nie wznowił treningów), Maciej Pastuszka (Wierna Małogoszcz), Andrzej Malyk (powrót na Ukrainę), Krzysztof Trela, Łukasz Szymoniak (Łysica Bodzentyn), Cezary Bursa (koniec wypożyczenia z Oronki Orońsko), Jakub Targowski (Granat Skarżysko-Kamienna?), Michał Kocon (Oskar Przysucha).

Na ich miejsce przybyli: Maciej Lesisz (Wulkan Windoor Zakrzew), Piotr Skałbania (Sokół Przytyk), Jakub Studziński (Oskar Przysucha), Norbert Jarząbek (Broń Radom), Maciej Woźniak, Damian Stanisławski (Radomiak 1910 SA Radom), Bartosz Zawadzki (Mazowsze Grójec), Przemysław Śliwiński (wychowanek, junior).

Pamiętajmy jednak, że nazwiska nie grają i Orzeł wcale nie musi być słabszy niż jesienią. Najlepszym dowodem na to może być postawa ….Broni. Bo jesienią to nasz zespół opuściła ekipa zawodników z Kielc i mówiono, że Broń będzie bronić się przed spadkiem. Boisko jednak weryfikuje. Orzeł w zimowych sparingach potwierdzał, że do słabeuszy nie będzie należał.

W naszym zespole również wiele optymizmu, bo każdy rwie się do gry i dopiero w sobotę przed meczem poznamy wyjściowy skład. Początek pojedynku nastąpi o godz. 15. Kibiców zachęcamy do wyjazdu i dopingowania Broni w lokalnych derbach.

PODOBNE WPISY