Kim jest testowany Piotr Goljasz?

Od tygodnia z zespołem Broni Radom trenuje Piotr Goljasz, 19 - letni napastnik Stali Mielec, który był powoływany na konsultację juniorskiej  kadry narodowej. Trener Artur Kupiec jest zadowolony z postawy zawodnika. Będzie on jeszcze sprawdzany w sobotę w meczu z Koroną II Kielce i wówczas zapadną decyzje.
Sporo ciekawostek na temat Piotra Goljasza przekazał portal CozaDzien.pl, który między innymi cytuje też obecnych szkoleniowiców mieleckiej Stali.

Piotr Goljasz do Stali Mielec trafił w 2016 roku z młodzieżowych drużyn Znicza Pruszków. Zaliczył siedem spotkań w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/2017. W tym samym sezonie grał też w makroregionalnej lidze juniorów młodszych, gdzie zdobył cztery gole i wraz ze Stalą był bliski awansu do krajowych finałów. Zimą 2018 roku młody napastnik poleciał z pierwszą drużyną klubu z Mielca na zgrupowanie do Turcji, gdzie zabrał go trener Zbigniew Smółka. Latem stery Stali objął Artur Skowronek, Goljasz zagrał w sparingu z Legią Warszawa i znalazł się na liście zawodników zgłoszonych do pierwszej ligi. Jesienią grał jednak tylko w rezerwach. – Piotrek nigdy nie był w rywalizacji meczowej, to jest kluczowe do oceny zawodnika, bo trzeba podejmować decyzje, na poziomie centralnym szybciej, mądrzej i dojrzalej. Trudno jest mi to ocenić. Ma parametry do tego, że grać na dziewiątce i na skrzydle, nie jest to wolny zawodnik, ma do tego dobre warunki fizyczne, żeby grać tyłem do bramki, tak że to uniwersalny piłkarz – komentuje Artur Skowronek, trener pierwszej drużyny Stali.

Więcej o Goljaszu czytaj TUTAJ