Klasa A: Pierwszy wyjazd

Klasa A
KS Chomentów - Broń II Radom
Sobota godz. 17


Pierwszy wyjazdowy mecz zaliczą nasi seniorzy z "dwójki". Zagrają w sobotę w Chomentowie. Będą faworytem pojedynku, ale trener Marcin Krzosek uważa, że wyjazdowe spotkania dla naszej młodzieży będą bardzo trudne. Liczymy, że uda się naszym rezerwom zgarnąć kolejny komplet punktów.

Broń II zaczęła sezon od trzech zwycięstw. Co prawda zremisowała z WUKS Ruda Wielka 1:1, ale wynik zweryfikowano na 3:0 dla naszego zespołu. Obok Gracji Tczów, nasze rezerwy jako jedyne mają w tabelli komplet punktów. Nasz najbliższy rywal, KS Chomentów w trzech kolejkach dwukrotnie zremisował i ma na swoim koncie dwa punkty. Teoretycznie, „Na papierze” to nasz zespół jest faworytem, ale w młodzieżowym futbolu, który dopiero wkracza do seniorskiej piłki jest bardzo różnie.
– Na wyjazdach będą nam chcieli pokazać swoją siłę i z pewnością te mecze będą wyglądać inaczej – zaznacza trener Marcin Krzosek.
Niewykluczone, że z trzecioligowej kadry trener Artur Kupiec desygnuje do rezerwy 2-3 zawodników, którzy nie będą przewidziani na wyjazd do Grodziska Mazowieckiego. Warto dodać, że mecz w Chomentowie będzie bardzo szczególny dla Dominika Dujko (na zdjęciu), który właśnie w tym klubie stawiał pierwsze kroki piłkarskie i od pewnego czasu jest zawodnikiem naszej Akademii.   

PODOBNE WPISY